Узбекистан "попереджав" про стокгольмського нападника

Поліція оприлюднила це фото підозрюваного

Автор фото, Поліція Швеції

Підпис до фото,

Рахмат Акілов на фото поліції Стокгольма

Узбекистан каже, що попереджав Захід про чоловіка, якого звинувачують у нападі в Стокгольмі минулого тижня, коли в наїзді викраденої вантажівки загинули четверо людей.

Узбецька влада каже, ніби попередила «західних партнерів», що нападник після виїзду з Узбекистану в 2014 році був завербований угрупуванням "Ісламська держава".

Міністр закордонних справ Узбекистану Абдулазіз Камілов сказав, що інформацію про Рахмата Акілова було "передано одному з наших західних партнерів, так що шведська сторона могла б бути в курсі".

Узбецька влада рідко розкриває такі подробиці розвідки.

Пан Акілов зізнався в скоєнні злочину.

Служба безпеки Швеції каже, що не може ні підтвердити, ні спростувати отримання такої інформації з Узбекистану.

39-річний пан Акілов виїхав з Узбекистану до Швеції в 2014 р. Він домагався права на постійне проживання в тій країні, але в грудні 2016 року отримав відмову і попередження, що має покинути країну впродовж чотирьох тижнів, повідомляє поліція.

Він зник, і в лютому його офіційно оголосили в розшук.

Через кілька годин після нападу минулої п'ятниці його заарештували. На судовому засіданні він зізнався у скоєнні "терористичного злочину".

Четверо людей загинули, коли вантажівка врізалася в універмаг на одній із найбільш людних вулиць Стокгольма Дроттнінггатан.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Напад вантажівки в центрі Стокгольма шокував шведів

Пан Камілов на прес-конференції повідомив, що підозрюваний «активно закликав своїх співвітчизників їхати до Сирії, щоб воювати за «ІД». Акілов використовував онлайн-сервіси обміну повідомленнями, сказав він.

Раніше узбецьке джерело безпеки, на яке в своєму повідомленні посилається агентство Reuters, сказало, що Акілов намагався дістатися Сирії в 2015 році, але його зупинили на кордоні Туреччини і Сирії і депортували назад у Швецію.

Жодне угрупування не заявило про причетність до нападу в Стокгольмі.

Повідомляють, що Акілов утік з місця нападу і його, зі слідами крові і скла, заарештували згодом в північному передмісті Стокгольма.

Згідно з повідомленнями, він покинув в Узбекистані дружину і чотирьох дітей, щоб заробити гроші і переказувати їх додому.