У Франції прокуратура вимагає позбавити Ле Пен недоторканності

Ле Пен

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Фінансування партії Ле Пен викликає багато питань у її критиків

Французькі прокурори вимагають позбавити Марін Ле Пен парламентського імунітету, щоб вони могли допитати її за підозрою в фіктивному працевлаштуванні деяких членів її партії "Національний фронт".

Лідерка французької ультраправої партії "Національний фронт" і кандидатка в президенти Франції володіє депутатською недоторканністю як член Європарламенту.

Парламентська перевірка раніше показала, що Ле Пен могла неправомірно витратити близько 300 тис. євро.

Як вважають слідчі, вона найняла помічницю Катрін Ґрізе для парламентської роботи в Страсбурзі на гроші ЄС, але та насправді працювала в штабі "Національного фронту" в Парижі.

При цьому до президентських виборів у Ле Пен мало шансів позбутися імунітету, враховуючи, що вона є одним із фаворитів гонки, а дебати з цього питання можуть тягнутися в Європарламенті не один місяць.

Націоналістка відмовилася відповідати на питання прокуратури, назвавши підозри "політичною змовою" проти неї.

Як вважають аналітики, підозри в нецільовому використанні коштів навряд чи похитнуть її репутацію серед електорату партії - на відміну від аналогічного скандалу з кандидатом від правоцентристських "республіканців" Франсуа Фійоном, якого підозрюють у тому, що він влаштував на роботу власну дружину і платив їй зарплату за працю, яку та не виконувала.

Перший тур президентських виборів у Франції запланований на 23 квітня. Другий тур 7 травня відбудеться в разі, якщо в першому жоден з кандидатів не зможе набрати більше половини голосів виборців.

Соціологічні опитування останнім часом пророкують Ле Пен упевнений вихід у другий тур, в якому, втім, її шанси проти лівоцентриста Еммануеля Макрона оцінюються невисоко.

У 2014 році "Національний фронт" отримав кредити від російських банків на суму 11 млн євро.

Один із кредитів на 9 млн євро було виділено невеликим "Першим чесько-російським банком", що має зв'язки з Кремлем. У липні минулого року Банк Росії відкликав у нього ліцензію.

Ле Пен скаржилася, що банки Франції й інших країн ЄС відмовляються давати її партії гроші.