Військові США захищають використання "матері всіх бомб"

Підпис до відео,

Мить, коли "матір усіх бомб" вразила мережу тунелів "ІД"

Чільний військовий командувач США в Афганістані заявив, що рішення застосувати потужну бомбу в тій країні було обґрунтоване виключно тактичними міркуваннями.

Генерад Джон Ніколсон сказав, що найпотужніжа з неядерних бомб, які будь-коли були застосовані військом США в бойових умовах, була найкращою зброєю для враження, як вважають, бази джихадистів "ІД" в провінції Нангархар.

За його словами, внаслідок операції знищено систему тунелів і печер завдовжки 300 метрів.

Афганські представники заявили, що США координували свою операцію з владою Афганістану.

Згідно з афганськими джерелами, внаслідок вибуху вбито приблизно 36 імовірних бойовиків "ІД", однак саме угрупування заперечує інформацію про втрати.

Відома як "матір усіх бомб", або MOAB, вона була скинута у четвер, 13 квітня, з транспортного літака MC-130.

Афганський керівник Абдулал Абдулла сказав, що той напад США було здійснено в координації з урядом Афганістану, і додав, що американці доклали великих зусиль, щоб уникнути жертв серед мирних жителів.

Коли угрупування "ІД" у січні 2015 року оголосило, що створює відділення (вілаят) Хорасан за давньою назвою Афганістану і сусідніх районів Пакистану, це стало першим прикладом офіційного поширення руху за межі арабського світу.

'Спалах як під час грози'

"Ворог створив бункери, тунелі і великі мінні поля, а ця зброя була застосована, щоб усунути ці перешкоди і дати нам можливість продовжити наш наступ на півдні провінціх Нангархар", - сказав генерал Ніколсон.

Американсьі і афганські сили на місці вибуху не бачили жодних ознак того, що загинули цивільні афганці, додав він.

Президент США Дональд Трам назвав той удар черговим успішно виконаним завданням.

Місцевий житель Карі Мехрачуддін сказав, що побачив "спалах як під час грози", після чого почув оглушливий грім вибуху. Його свідчення наводить агентство Reuters.

Підпис до відео,

Президент Трамп: наші вояки - найкращі в світі

"Мені здалося, що в мене на подвір'ї вибухнула бомба", - додав чоловік, хоча в дійсності вибух був за 5 км від його дому.

Бомба вагою 9800 кг також знищила великий склад зброї, додав представник міністерства оборони Афганістану.

В інтерв'ю ВВС речник президента Афганістану Шах Хуссейн Муртазаві повідомив, що серед убитих бойовиків - командир тамтешньої "ІД" Сіддік Яр.