Лавров Турчинову: наміри України - порушення Мінська

Сергій Лавров

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Лавров вважає, що в Києві не прислухаються до вимог "європейських покровителів"

Російський міністр закордонних справ каже, що сказане секретарем РНБО України Олександром Турчиновим в інтерв'ю ВВС про просування українських військ на схід країни свідчить про небажання Києва виконувати ключові пункти мінських угод.

Олександр Турчинов розповів в інтерв'ю ВВС Україна, що зараз головне завдання українських військових - "метр за метром, кілометр за кілометром, мінімізуючи втрати, просуватися на схід".

"Заява пана Турчинова означає те, що Київ відмовляється виконувати ту саму частину мінських домовленостей, щодо питань безпеки, яку вважає пріоритетною й абсолютно невід'ємною для того, щоб усе інше потім вирішувалося теж", - прокоментував ці висловлювання Лавров.

За його словами, керівництво України свідомо продовжує таку лінію поведінки, яка означає, що "в Києві в гріш не ставлять своїх європейських покровителів".

Турчинов в інтерв'ю також відзначав, що минулий рік став першим від початку операції на сході, коли українські війська не здали жодного метра землі, а навпаки - здобули десятки кілометрів.

Він також підкреслив, що настрій людей у Донецькій і Луганській областях відрізняється від настрою жителів анексованого Росією Криму.

"За Україну були готові віддавати життя дуже багато саме місцевих, донецьких і луганських патріотів", - заявив секретар українського Радбезу.

Росія заперечує свою причетність до збройного конфлікту на сході України попри численні свідчення присутності російської військової техніки і російських військових серед бойовиків.