Майк Пенс: "стратегічне терпіння" щодо КНДР скінчилося

Майк Пенс

Автор фото, Getty Images

Віце-президент США Майк Пенс заявив, що "ера стратегічного терпіння" щодо ракетно-ядерної політики Північної Кореї завершилася.

Виступаючи під час візиту до демілітаризованої зони, що розділяє Корейський півострів, Майк Пенс підкреслив, що не виключає жодних можливих варіантів врегулювання проблеми.

Кінець "ери"

"Був період стратегічного терпіння, але ця ера закінчилася", - наголосив він.

При цьому за його словами, США прагнуть до врегулювання ситуації "мирними засобами, за допомогою переговорів".

Майк Пенс також заявив, що Вашингтон готовий до будь-якого розвитку подій у відносинах з КНДР і пообіцяв підтримку своєму союзнику - Південній Кореї.

"Ми не виключаємо нічого і продовжуємо стояти пліч-о-пліч з народом Південної Кореї, - підкреслив Пенс в ході відвідування командного пункту ООН "Боніфас" на кордоні Південної і Північної Кореї. - Ми з вами на сто відсотків".

У свою чергу прем'єр-міністр Південної Кореї Хван Ге Ан подякував Сполученим Штатам за рішення про прискорене розгортання системи протиракетної оборони THAAD на півострові.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров коментуючи заяву Майка Пенса, зазначив, що у Москві розраховують на те, що США не будуть робити односторонніх дій щодо КНДР.

"Я сподіваюся, що односторонніх дій на зразок тих, які ми бачили нещодавно у Сирії, не буде і що США будуть слідувати тій лінії, яку президент Трамп неодноразово озвучував у період своєї передвиборчої кампанії", - сказав Сергій Лавров.

"Якщо під цією фігурою мови [про закінчення стратегічного терпіння] розуміти загрозу застосування сили в односторонньому порядку, то це, звичайно, дуже ризикований шлях", - підкреслив глава російського зовнішньополітичного відомства.

Зростання напруги

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Нещодавно у Пхеньяні пройшов великий військовий парад

Відносини між Вашингтоном і Пхеньяном у черговий раз загострилися на початку березня, коли КНДР запустила чотири балістичні ракети, назвавши це репетицією удару по американських базах в Японії.

Запуск викликав обурення США.

В останні дні КНДР і США зробили на адресу один одного ряд різких заяв. Президент Трамп пообіцяв "вирішити проблему" КНДР і направив до Корейського півострова кілька військових кораблів.

Пхеньян у відповідь попередив, що відповість на можливий ядерний удар зі сторони США власним ударом. Після цього КНДР провела ще один ракетний запуск ракети, який виявився невдалим.

Головний радник президента США з питань безпеки Герберт Макмастер заявив, що Вашингтон і головний союзник КНДР Пекін разом працюють над різними варіантами взаємодії з Північною Кореєю.

В інтерв'ю телеканалу ABC він заявив про досягнутий міжнародний консенсус щодо дій Пхеньяна. За його словами, всі розуміють, що "ця ситуація не може далі тривати".

Президент США Дональд Трамп також написав у Twitter, що Китай співпрацює з США з питання КНДР.

У той же час міністерство закордонних справ Китаю 17 квітня заявило, що Пекін виступає проти розгортання в Південній Кореї системи протиракетної оборони THAAD.