Північна Корея погрожує і далі випробовувати ракети

парад

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

В суботу Північна Корея провела грандіозний військовий парад

Північна Корея і далі буде випробовувати ракети, попри міжнародний осуд і загострення військової напруги у стосунках зі США, заявив ВВС провідний дипломат КНДР.

"Ми будемо проводити подальші випробування ракет на щотижневій, щомісячній та щорічній основі", - заявив заступник міністра закордонних справ Хан Сон Рель кореспонденту ВВС в Пхеньяні Джону Садворту.

За його словами, якщо США будуть настільки "необачними", що "використають військові засоби", це може призвести до "повномасштабної війни".

Раніше віце-президент США Майк Пенс заявив, що "ера стратегічного терпіння" його країни відносно Північної Кореї закінчилася.

Він прибув у Сеул в неділю, невдовзі після того, як Північна Корея провела невдалий запуск ракети.

Пан Пенс заявив, що Вашингтон готовий до будь-якого розвитку подій у відносинах з КНДР і пообіцяв підтримку своєму союзнику - Південній Кореї.

"Ми не виключаємо нічого і продовжуємо стояти пліч-о-пліч з народом Південної Кореї, - підкреслив Пенс в ході відвідування командного пункту ООН "Боніфас" на кордоні Південної і Північної Кореї. - Ми з вами на 100%".

В останні дні КНДР і США зробили на адресу один одного низку різких заяв. Президент Трамп пообіцяв "вирішити проблему" КНДР і направив до Корейського півострова кілька військових кораблів.

Пхеньян у відповідь попередив, що відповість на можливий ядерний удар з боку США власним ударом. Після цього КНДР провела ще один ракетний запуск ракети, який виявився невдалим.