Петербург: підозрюваний в організації вибуху не визнав провини

Аброр Азімов

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Аброр Азімов зробив заяву про непричетність у вівторок

Один із імовірних організаторів вибуху в петербурзькому метро Аброр Азімов заявив, що не причетний до того, що сталося. Про це він заявив у Басманному суді Москви, де розглядають клопотання слідства щодо його арешту.

Заява пана Азімова суперечить словам його адвоката. Той сказав журналістам перед засіданням, що його підзахисний визнав провини і не заперечує своєї участі в злочині.

"Я згоден із арештом, але про те, що я причетний до вибуху - я не говорив", - сказав пан Азімов на засіданні.

ФСБ затримала Аброра Азімова у вівторок, 17 квітня, в Одінцовському районі Московської області. За даними російських спецслужб, саме він "здійснив підготовку терориста-смертника Акбаржона Джалілова", який запустив вибуховий пристрій у вагоні поїзда метро.

На відеокадрах затримання підозрюваного співробітники ФСБ вилучають у нього пістолет Макарова з патронами.

Автор фото, EPA

За даними прес-служби ФСБ, пан Азімов народився у 1990 році у центральноазіатській країні, яку відомство не назвало у своєму прес-релізі.

Джерело "Інтерфаксу" в правоохоронних органах повідомило, що в 2008 році пан Азімов отримав паспорт громадянина Киргизії, але через п'ять років узяв російське громадянство, де постійно проживав і працював. На батьківщину в Джалал-Абадську область він приїздив рідко.

3 квітня у Петербурзі на перегоні між станціями "Сінна площа" і "Технологічний інститут" стався вибух, жертвами якого стали 15 людей. Незабаром після цього на станції "Площа Повстання" виявили та знешкодили ще один саморобний вибуховий пристрій.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею "теракт". За версією слідства, виконавцем нападу був громадянин Росії Акбаржон Джалілов 1995 року народження, уродженець Киргизії.

Слідчі вважають, що Акбаржон Джалілов спочатку заховав замасковану бомбу на "Площі Повстання", а потім підірвався у вагоні.

У рамках розслідування нападу затримали вісім імовірних учасників джихадистських осередків. Шість із них були у Санкт-Петербурзі, двоє - у Москві. Усі затримані - вихідці із Центральної Азії. Усі вісім підозрюваних заарештували.