Підозрюваний у вбивстві Нємцова натякнув на "український слід"

Заур Дадаєв Копирайт изображения AFP
Image caption Безпосереднім виконавцем убивства слідство вважає Заура Дадаєва

На розгляді справи в Московському військовому окружному суді у справі про вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова у вівторок свідчення давав Заур Дадаєв - головний з п'яти підсудних, якого обвинувачення вважає безпосереднім виконавцем злочину.

Заур Дадаєв в деталях повторив свою версію подій, якої він дотримується уже півроку, доки триває цей процес, повідомляє кореспондент Російської служби Бі-Бі-Сі.

За його словами, до 20-х чисел грудня 2014 року його взагалі не було в Москві, оскільки він жив за місцем своєї служби - у військовій частині в Грозному. Наприкінці 2014 року він вирішив звільнитися зі служби та переїхати до Москви, де оселився у свого колишнього командира Руслана Геремеєва. У момент вбивства Нємцова, твердить Дадаєв, він був удома.

Бориса Нємцова застрелили з машини пізно ввечері 27 березня 2015 року в центрі Москви - на Великому Москворецькому мосту.

Новим у свідченнях Заура Дадаєва була розповідь про Беслана Шаванова - людину, яку слідство вважає одним з учасників групи, яка вбила Нємцова. Шаванов загинув у березні 2015 року, коли його намагалися заарештувати чеченські силовики.

Дадаєв, поки його не перервав суддя, встиг розповісти, що Шаванов напередодні вбивства Нємцова "мав проблеми при перетині кордону з Україною".

За словами Дадаєва, Шаванова затримала СБУ, а потім його без документів переправили на територію Росії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Бориса Нємцова застрелили на Великому Москворецкому мосту

Очевидний натяк

Так звана "українська версія" вбивства Бориса Нємцова до цього часу не згадувалася на процесі в Московському суді.

Про "український слід" мова зайшла, коли адвокат попросив Дадаєва розповісти, за яких обставин він зустрічався з Бесланом Шавановим у Москві.

Зі слів Дадаєва, Шаванова не можна назвати його близьким другом. Разом вони ніколи не служили, хоча й брали участь в спільних операціях чеченських силовиків.

Як розповів Дадаєв, познайомилися вони з Шавановим через загибель їхнього спільного друга - обидва заприсяглися помститися за його смерть.

Дадаєв твердить, що не бачив Шаванова аж до приїзду того в Москву 26 лютого 2015 року.

"Коли Шаванов приїхав, ми зустрілися, випили чаю, поговорили. Я запитав, які у нього проблеми. Він не хотів вдаватися в подробиці, але коротко пояснив, що у нього була проблема, коли він перетинав кордон з Україною", - продовжив Дадаєв.

За словами підозрюваного, 26 лютого Беслан Шаванов залишився ночувати у нього, але вранці 27 лютого Шаванова в квартирі вже не було. Що він робив увесь день, Дадаєв не знає. Наступного разу Дадаєв зустрів Шаванова після повернення в Грозний 3 березня.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Борис Нємцов увійшов в історію Росії як один з авторів економічних реформ 1990-х і непримиренний критик нинішньої російської влади

Зловісна закономірність

7 березня Беслан Шаванов загинув під час спецоперації з його затримання. За офіційною версією, він сам підірвався на гранаті. Заур Дадаєв стверджує, що Шаванова вбили навмисне.

Такої ж версії дотримується адвокат постраждалої сторони Вадим Прохоров. Він звертає увагу на закономірність: у справі про вбивство Бориса Нємцова вдалося знайти й посадити на лаву підсудних лише тих, кого затримали за межами Чечні - Дадаєв і брати Губашеви в Інгушетії, Ескерханов в Москві і Бахаєв у Підмосков'ї.

У Чечні намагався сховатися Шаванов і Мухудінов - першого, за словами адвоката, вбили, де знаходиться другий, невідомо, і навряд чи він ще живий, додає Прохоров.

У четвер, 20 квітня, держобвинувачення покаже присяжним відеозапис свідчень Заура Дадаєва, які він дав після арешту в ніч з 7 на 8 березня 2015 року.

Новини на цю ж тему