Мей відмовилась від передвиборчих теледебатів

мей Копирайт изображения Reuters

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей в інтерв'ю ВВС заявила, що не буде брати участь у передвиборчих теледебатах. Це викликало жорстку критику політичних опонентів.

У вівторок пані Мей повідомила, що попросить парламент оголосити дочасні вибори 8 червня - на три роки раніше строку.

Вибори мали відбутись 2020 року, проте законодавство дозволяє оголосити дочасні вибори за підтримки двох третин парламентарів. Голосування щодо цього заплановане на середу.

За словами пані Мей, новий мандат довіри на виборах дасть їй "найсильнішу підтримку" у перемовинах з ЄС та майже унеможливить спроби зірвати "брекзит".

Теледебати - без Мей

В інтерв'ю BBC Тереза Мей сказала, що не буде брати участь в передвиборчих теледебатах, оскільки "надає перевагу спілкуванню з виборцями".

Лідер лейбористів Джеремі Корбін звинуватив прем'єра в ухиленні від відкритого телевізійного бою, а ліберальні демократи закликали ТБ виставити порожнє крісло замість Терези Мей.

Небажання Мей брати участь в теледебатах Корбін назвав дивним, закликавши її змінити рішення і так показати своє лідерство.

"Давайте проведемо дебати. Це те, чого потребує демократія, і те, чого заслуговують британці", - сказав пан Корбін.

Лідер ліберальних демократів Тім Фаррон додав: "Спроба прем'єр-міністра ухилитись від критики показує, що вона зі зневагою ставиться до публіки".

ВВС тим часом заявила, що поки рано говорити, чи буде корпорація брати участь у конкурсі на право трансляції передвиборчих теледебатів.

Своїм рішенням про дочасні вибори пані Мей багатьох здивувала. До останнього вона виключала можливість дочасного голосування.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Джеремі Корбін негативно сприйняв рішення Терези Мей не брати участь у теледебатах

При цьому вона пообіцяла сильне та стабільне лідерство у разі перемоги.

Очікується, що в середу, 19 квітня, парламентарі підтримають ініціативу прем'єра, проголосувавши за дочасні вибори.

Лідер консерваторів Мей пояснила рішення про дочасні вибори прагненням до стабільності у ситуації, коли країна почала перемовини про вихід з ЄС.

Національна валюта Британії після оголошення Терези Мей незначно впала щодо долара, проте майже одразу ж курс фунта піднявся до найвищих показників з лютого - 1,271.

Опитування показують, що Мей з великою імовірністю виграє вибори, перемога посилить позиції Консервативної партії напередодні перемовин щодо виходу з ЄС та зменшить політичну непередбачуваність у країні.

Другого референдуму не буде

Британський прем'єр заявила, що повторного референдуму щодо питання збереження членства в ЄС не буде.

"Зворотного шляху бути не може", - сказала вона в ефірі ВВС, додавши, що тепер уряду треба стримати свої обіцянки щодо "брекзиту".

Влітку 2016 року, майже одразу після того, як близько 52% виборців підтримали "брекзит", у країні почалась кампанія за проведення другого референдуму.

Новини на цю ж тему