F8: чотири сюрпризи, які готує Facebook

Facebook Копирайт изображения Getty Images

У Сан-Хосе проходить F8 - щорічна конференція розробників Facebook. На неї з'їжджаються ті, хто створює для соцмережі програми та функції, якими користуються майже два мільярди людей.

Цей захід часто дає старт новим можливостям Facebook.

Після насиченого першого дня конференції пропонуємо вам добірку найцікавіших і найбільш значущих із цих можливостей.

1) Студія доповненої реальності (AR Studio)

Доповнена реальність - це коли на реальний світ накладають цифрові зображення.

Зараз це головне поле боротьби між Facebook і її головним конкурентом Snapchat. І AR Studio може зіграти велику роль у цій боротьбі.

Копирайт изображения Reuters

Facebook відкриває свою платформу доповненої реальності для розробників, щоби вони могли скористатися потужними обчислювальними можливостями соцмережі - для таких речей, як розпізнавання образів - і не витрачати кошти на відповідні технології самостійно. AR studio - це інструмент, яким вони зможуть скористатися, щоби витиснути із нього максимум.

Один із прикладів, показаних на заході - для любителів Manchester United: на відео фанатів, які святкують у барі, накладається рахунок гри в реальному часі, статистика і рухомий рядок.

Можливо, практичне застосування цього невелике, але, гадаю, таким чином Facebook може стати платформою з найкращими програмами доповненої реальності, а отже - вирватися вперед так, що Snapchat її не наздожене.

2) Більше можливостей Messenger

Мені справді не подобається Facebook Messenger. Це програма, яку я б ніколи не використовував, якби вона не була прив'язана до Facebook. Але ж її не уникнеш, якщо хочеш зв'язатися з друзями. Також я знаю багато людей, які не хочуть встановлювати її на телефон.

На жаль, Девід Маркус, керівник Messenger, хоче розвивати цей додаток далі, зокрема додавати функції, за допомогою яких користувачі зможуть більше взаємодіяти з бізнесом.

Та я розумію, чому. Моделлю для них є WeChat, масштабний китайський додаток, який дозволяє користувачам робити одразу кілька речей.

Facebook хоче, щоби ви використовували Messenger, аби поговорити з друзями про плани на вечір, і, не виходячи з програми, купити квитки, замовити столик чи домовитися про спільну поїздку.

Для простої ж балаканини Messenger також удосконалюють. Пан Маркус показав продукт співпраці зі Spotify: із цього ресурсу можна перетягти пісню у груповий чат, щоб її змогли послухати всі. Красиво.

Пан Маркус визнав, що торішнє захоплення ботами (до якого доклався і я, визнаю), не виправдало себе на 100 відсотків. У Messenger уже є 100 тисяч ботів, і жоден із них не став особливо корисним (окрім однієї розробки 14-річного хлопця).

Копирайт изображения Facebook
Image caption Facebook додав у Messenger сторінку "Discover", яка допомагає шукати ботів

Але бос Messenger упевнений, що тепер його дітище скерували у правильному напрямку.

3) Тусувати з друзями у віртуальній реальності

Facebook купила компанію Oculus VR, що спеціалізується на продуктах віртуальної реальності. Бо ця технологія може стати соціальною платформою - і не лише для ігор.

Facebook Spaces - перше реальне втілення цієї ідеї.

У цій програмі ти - у вигляді аватара - опиняєшся у віртуальному світі серед своїх друзів - також аватарів. Тут можна бавитися, грати в ігри, ділитися фото і навіть зробити відео з кимось у "реальному" світі.

Це не надто розумні розваги. І я вже чую, як багато хто каже: "Як сумно! Треба дружити в реальному світі". Але ж не всі друзі перебувають поруч. І це трохи схоже на хороший чат Skype.

Утім, це може бути недешево. Щоб отримати такий досвід, потрібна система віртуальної реальності Oculus Rift і потужний комп'ютер, що можуть разом коштувати від 1000 доларів.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Відвідувач F8 використовує нову платформу віртуальної реальності Facebook Spaces

Ось чому Facebook гарує над тим, аби створити власний бездротовий, якісний і незалежний від комп'ютера пристрій віртуальної реальності.

Марк Цукерберг згадав про це у своєму вступному слові, але без деталей.

Аби Facebook Spaces завоювала серця, цей пристрій треба випустити швидко і він має коштувати менш, ніж 500 доларів. Чесно кажучи, не стежу за цим із завмиранням серця.

4) Workplace

Це, можливо, нуднуватий пункт, тому я залишив його на кінець.

Facebook оголосив, що до кінця року випустить безкоштовну базову версію Workplace - це відповідь компанії на інструмент для співпраці Slack. І, на відміну від соцмережі Facebook, цю платформу розробили для підвищення продуктивності.

Повна версія Workplace поки що теж безкоштовна. Але згодом це зміниться: преміум-версія, яка пропонує краще адміністрування і такі речі як хмарне сховище і обмін даними, стане платною. Безкоштовна ж версія матиме лише базові функції.

Можете скаржитися, але що подобається людям у Facebook? Ним легко користуватися. Тож багато людей будуть зацікавлені в тому, щоби ця компанія розробила для них інструменти, які вони щодня використовуватимуть на роботі.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Марк Цукерберг виходить на сцену F8

Також на цю тему

Новини на цю ж тему