Брата підозрюваного у вибухах в Петербурзі затримали в Москві

Аброр Азімов Копирайт изображения Reuters
Image caption Аброр Азімов зробив заяву про непричетність у вівторок

Старший брат імовірного організатора вибухів у метро Петербурга Аброра Азімова затримали в Новій Москві, повідомляє Центр громадських зв'язків ФСБ Росії.

За інформацією відомства, Акрама Азімова 1988 року народження затримали в селищі Московське і доставили до Слідчого комітету.

За даними силовиків, Акрам Азімов "допомагав із переправленням коштів, які використали під час підготовки терористичного акту".

Його також підозрюють в "організації каналу зв'язку з емісарами міжнародних терористичних організацій".

Копирайт изображения EPA

Прес-служба СКР зазначає, на місці затримання пана Азімова виявили бойову гранату РГД-5. Найближчим часом слідство планує звернутися до суду із клопотанням про його арешт.

ФСБ затримала Аброр Азімова 17 квітня в Одінцовському районі Московської області. За даними російських спецслужб, саме він "здійснив підготовку терориста-смертника Акбаржона Джалілова", який зупстив вибуховий пристрій у вагоні поїзда метро.

Напередодні Басманний суд Москви задовольнив клопотання слідства щодо арешту пана Азімова до 3 червня. На засіданні суду пан Азімов заявив, що не причетний безпосередньо до того, що трапилося.

Раніше в рамках розслідування теракту затримали вісім імовріних учасників джихадистських осередків. Шість із них перебували в Санкт-Петербурзі, двоє - у Москві. Усі вісім підозрюваних заарештовані, вони - вихідці з Центральної Азії.

3 квітня у Петербурзі на перегоні між станціями "Сінна площа" і "Технологічний інститут" стався вибух, жертвами якого стали 15 людей. Незабаром після цього на станції "Площа Повстання" виявили та знешкодили ще один саморобний вибуховий пристрій.

Новини на цю ж тему