Mastercard зробила карту зі сканером відбитка пальця

Mastercard Копирайт изображения Mastercard
Image caption Власник карти має притулити палець на квадратний датчик при оплаті

Mastercard оголосила про платіжну карту, яка зчитує відбиток пальця.

Таку карту вже випробовували у Південній Африці.

Технологія працює за тим же принципом, що і на мобільних телефонах. При покупці користувач має прикласти свій палець на спеціальний датчик.

Експерти з безпеки кажуть, що поки що використання відбитків пальців не є надійним.

Проте директор Mastercard з питань охорони і безпеки Аджей Бхалла каже, що ця технологія зробить карти зручнішими і безпечнішими.

Тим не менш, сканери для відбитків пальців критикують. Карстен Нохл, керівник науковців у берлінській Security Research Labs розповів ВВС: "Усе, що мені потрібно, це скло чи щось, до чого ви торкалися".

Але пан Нохл залишається оптимістом щодо цієї технології, заявляючи, що це краще з того, що ми маємо зараз.

"У комбінації з пінкодом і чіпом - пінкод є слабшим елементом. За допомогою відбитків, ми позбавляємось цього. Відбиток дозволяє уникнути використання жахливих паролів. І навіть найбільш довірлива людина не відріже палець, якщо [злочинець] мило про це попросить", - зазначив експерт.

Як вважається, ці карти є першими, які включають, як цифровий шаблон відбитка користувача так і датчик, необхідний для зчитування відбитків на місці продажу.

Попередні біометричні платіжні карти працювали тільки при використанні у поєднанні з окремим сканером для відбитків пальців.

Такі карти можна було використовувати тільки магазинах з певним обладнанням.

Біометричну верифікацію використають тільки для покупок в магазині: онлайн покупки і інші транзакції потребуватимуть додаткових заходів безпеки.

Новини на цю ж тему