Турчинов: після навчань війська Росії можуть залишитися у Білорусі

Російський солдат Копирайт изображения Getty Images
Image caption У вересні російська і білоруська армії проведуть масштабні спільні навчання

Секретар Ради нацбезпеки Олександр Турчинов у четвер заявив про небезпеку через навчання російської армії "Запад-2017" неподалік кордонів України.

Ці навчання пройдуть у вересні 2017 року в Росії та Білорусі.

"Підготовка до війни"

"Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни, яка загрожує не тільки Україні, а й іншим державам Центральної і Східної Європи, а також остаточною втратою незалежності країнами, які перебувають у кремлівській орбіті", - вважає Олександр Турчинов

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Олександр Турчинов вважає, що Росія продовжує розробляти агресивні сценарії проти України

Секретар РНБО відзначив, що чисельність Збройних сил РФ незабаром зросте до 1,9 млн осіб, також збільшується набір курсантів, частина яких, за твердженням Олександра Турчинова, начебто "залучається до ведення бойових дій в окремих районах Донецької і Луганської областей".

"У разі ухвалення Москвою політичного рішення щодо розширення масштабів збройної агресії проти України, 1-й і 2-й армійські корпуси [самопроголошених "ДНР" і "ЛНР"] вестимуть наступальні дії після перегрупування та посилення російськими регулярними військами", - стверджує секретар РНБО.

Росія послідовно заперечує участь своїх кадрових військових у конфлікті на Донбасі, однак визнає присутність там російських добровольців.

Олександр Турчинов заявив також, що вздовж кордону України розміщено угруповання російської армії, "яке включає до 50 тис. військовослужбовців".

Масштабні навчання

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У минулому році Росія провела масштабні навчання "Кавказ-2016" у своїх південних регіонах та в Криму

"Особливого значення Кремлем надається проведенню стратегічного командно-штабного навчання "Запад-2017" у Західному військовому окрузі [РФ], у Білорусі та Калінінградській області - у безпосередній близькості від України та східних рубежів НАТО за участі, я підкреслюю, 100 тис. військовослужбовців", - сказав пан Турчинов.

Він додав, що за оцінками військових фахівців, "кінцева мета цих навчань - перевірка готовності російських військ проводити операції: від регіональних до широкомасштабних обмежених війн за умов скорочення часу на їхню стратегічну підготовку".

"Не можна виключати проведення російською стороною прихованої підготовки до стратегічної наступальної операції. Є серйозні підстави вважати, що після активної фази навчань російський військовий контингент може залишитися в республіці Білорусь", - заявив Олександр Турчинов.

Олександр Турчинов також згадав події 2014 року, коли велися активні бойові дії на Донбасі: "Україна вже зараз зробила майже неймовірне - ми змогли відновити дієздатність держави, яка перебувала у колапсі, і зупинити просування російських військ далі на захід".

Що заплановано

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Білоруський лідер Олександр Лукашенко під час спілкування з медіа виключив можливість "окупації Білорусі"

Спільні навчання російських і білоруських збройних сил пройдуть з 14 по 20 вересня у західних регіонах Росії та у Білорусі.

"При розробці задуму і сценарію навчань буде врахована ситуація, пов'язана з посиленням активності НАТО поблизу кордонів Союзної держави", - розповідав раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

У навчаннях візьмуть участь всі види військ - від флоту до ракетних частин.

Російське військове командування пояснювало, що на навчаннях відпрацюють дії угруповань військ, практичні завдання територіальної оборони, посилення охорони державного кордону, відновлення боєздатності військ і забезпечення, а також загальне управління військами.

У міністерстві оборони Білорусі повідомляли, що безпосередньо на білоруських полігонах у навчаннях візьмуть участь близько 3 тисяч російських військових та 280 одиниць техніки (включно з 25 одиницями авіаційної техніки).

"Навіщо ви пишете, що Росія окупує Білорусь? Цього ніколи не буде. [...] Навіть якщо сюди введуть тисячу танків - це неможливо", - заявляв у лютому білоруський президент Олександр Лукашенко.

Новини на цю ж тему