Голова ФСБ: замовника вибуху в метро Петербурга встановили

Петербург Копирайт изображения Getty Images
Image caption Жертвами вибуху стали 15 людей, понад 50 поранені

Замовника вибуху в метро Санкт-Петербурга встановили, заявив голова ФСБ Олександр Бортніков.

Інших подробиць він не повідомив.

"Практично встановили. Так, так, встановили", - сказав пан Бортніков, відповідаючи на питання журналістів.

За словами голови ФСБ, "усе, що пред'явили офіційно, свідчить про підготовку терористами того акту, який стався у пітерському метрополітені. Будемо поступово вводити вас у курс справи".

Вдень 3 квітня під час візиту до Петербурга президента Володимира Путіна на перегоні між станціями "Сінна площа" і "Технологічний інститут" у вагоні поїзда пролунав вибух. Загинуло 15 людей, десятки поранені.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Голова ФСБ не повідомив хто міг бути замовником нападу

Невдовзі після вибуху у вагоні на станції "Площа Повстання" виявили та знешкодили ще один вибуховий пристрій.

Слідство вважає безпосереднім виконавцем нападу громадянина Росії Акбаржона Джалілова 1995 року народження, уродженця Киргизії.

У вівторок ФСБ повідомила про затримання в Одінцовському районі Московської області одного з організаторів вибуху в метро - Аброра Азімова 1990 року народження. Затриманого підозрюють у тому, що він "здійснив підготовку терориста-смертника Акбаржона Джалілова".

У середу Басманний суд Москви заарештував пана Азімова до 3 червня. На засіданні суду він заявив, що не причетний безпосередньо до того, що трапилося.

"Моя участь є, але не пряма. Я не усвідомлював своїх дій, мені давали команду, я виконував", - сказав Аброр Азімов.

Того ж дня стало відомо про затримання у Новій Москві старшого брата ймовірного організатора вибухів - Акрама Азімова, 1988 року народження. Родичі раніше повідомляли, що його затримали правоохоронці Киргизії у місті Ош для екстрадиції у Росію.

У четвер "РИА Новости" із посиланням на анонімне джерело повідомляло, що Акрам Азімов нібито їхав до Москви, щоб дати свідчення у справі про напад. Родичі братів Азімових повідомляли, що старшого затримали в лікарні, коли він готувався до операції.

За даними силовиків, Акрам Азімов допомагав "із переведенням коштів, які використали під час підготовки терористичного акту". Його також підозрюють в "організації каналу зв'язку з емісарами міжнародних терористичних організацій".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему