Скрипка: російськомовним українцям треба допомагати

Скрипка Копирайт изображения facebook.com/o.skrypka/

Український музикант Олег Скрипка заявив, що його висловлювання "про гетто" для російськомовних висмикнули і запропонував допомагати російськомовним українцям.

Свій коментар музикант розмістив у Facebook. Раніше видання "Українська правда" опублікувало інтерв'ю зі Скрипкою, в якому музикант сказав зокрема, що "люди, які не можуть вивчити українську мову, мають низький IQ" і їх "треба відокремити", створивши "гетто".

Ці висловлювання Скрипки спричинили численні мовні суперечки у соцмережах і не тільки. На них відреагували у МЗС Росії, їх засудив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який в основному спілкується російською.

"Україномовні громадяни не мають достатньо книжок українською, фільмів, інтернет-контенту, відсутня можливість спілкуватися, навчати і виховувати дітей. Україномовні українці живуть у своєму маленькому безправному гетто", - написав Олег Скрипка.

Він зазначив, що справді вважає, що громадяни України, як і будь якої країни, повинні знати мову рідної держави.

Він висловив обурення з приводу того, що " Україну змушують любити "руській мір" більше, аніж український".

"Тим паче, коли використовують мої слова для маніпуляцій і спроб формувати в Україні штучну реальність. Тож моє висловлювання, з якого жонглери словами і змістові "патологоанатоми" висмикнули і препарували слово "гетто", досить однозначне", - заявив музикант.

За його словами, росіяни створили привілейовані умови для розвитку своєї мови, бо вимагають від усіх, хто претендує на роботу, надати сертифікат про володіння російською.

"Вважаю, що наша держава має надати українцям більше можливостей опанувати рідну мову. Але, якщо частина громадян не здатні її вивчити, то вони самі себе прирікають на асоціальну перспективу. Я пропоную допомагати російськомовним українцям, надаючи їм освітню підтримку. Відтак, моя дещо іронічна пропозиція, висловлена у довільному спілкуванні зі студентами, і сформульована конспірологами-технологами як "гетто", - значно гуманніша, аніж російська дійсність", - заявив Олег Скрипка.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему