Влада США готує звинувачення проти Джуліана Ассанжа

Джуліан Ассанж Копирайт изображения PA

Американська влада розглядає можливість висунення звинувачень засновнику сайту Wikileaks Джуліану Ассанжу, повідомляють американські ЗМІ.

У четвер американські чиновники проінформували кілька ЗМІ про підготовку заходів проти пана Ассанжа та інших співробітників сайту, що спеціалізується на публікації конфіденційних документів.

За даними ABC, влада поки що обговорює можливі дії, проте CNN повідомляє, що вони вже готують звинувачення, аби домогтися екстрадиції та арешту пана Ассанжа.

Минулого тижня директор ЦРУ Майк Помпео охарактеризував Wikileaks як ворожу розвідувальну службу, якій допомагає Росія, і назвав пана Ассанжа шахраєм.

Втім, торік президент США Дональд Трамп вітав діяльність групи під час передвиборної кампанії.

У жовтні минулого року сайт Wikileaks опублікував понад 2 тисяч електронних документів, серед яких було листування Хілларі Клінтон і голови її виборчого штабу Джона Подести.

Представники Демократичної партії наполягають, що цей "злив" вплинув на поразку пані Клінтон на виборах.

Американські спецслужби дійшли висновку, що за зламуванням електронної пошти демократів стояла Росія, яка скористалася Wikileaks, аби вплинути на результати президентських виборів і допомогти перемогти пану Трампу.

Російська влада заперечує звинувачення у втручанні в президентську кампанію у США. Пан Ассанж із 2012 року переховується у посольстві Еквадору в Лондоні. Він зявив, що публікація листів не брала собі за мету вплинути на результат виборів.

Джуліан Ассанж перебуває в еквадорському посольстві, щоб уникнути екстрадиції у Швеції, де його звинувачують у сексуальних злочинах.

Міністерство юстиції США веде розслідування відносно пана Ассанжа відтоді, як сайт Wikileaks оприлюднив тисячі дипломатичних документів, які викрав американський військовий, якого знають як Челсі Меннінга.

Однак за президентства Барака Обами міністерство дійшло висновку, що пред'явити конкретні звинувачення пану Ассанжу і Wikileaks буде складно, повідомляє CNN.

Адміністрація пана Трампа зайняла більш жорстку позицію. Судячи з усього, на позицію Білого дому вплинуло те, що в березні Wikileaks опублікував інформацію про засоби зламування, які використовували в ЦРУ.

Новини на цю ж тему