Вчені: дієтична газована вода збільшує ризик інсульту

Газована вода Копирайт изображения Getty Images

Люди, які споживають напої зі штучними замінниками цукру, наприклад, дієтичну газовану воду, частіше страждають від інсультів та слабоумства, з'ясували вчені.

Згідно із дослідженням, яке надрукували в журналі Stroke, вчені виявили зв'язок між споживанням дієтичної газованої води і частотою цих захворювань, однак не змогли встановити прямий причинно-наслідковий зв'язок.

Вчені проаналізували дані про 2888 людей старші 45 років і 1484 людини за 60, із міста Фремінгем, штат Массачусетс.

У першій групі дослідники фіксували частоту інсультів, у другій - частоту випадків слабоумтсва.

"Вибірки різні, тому що ми вивчали людей різного віку. Слабоумство рідко виникає у людей до 60 [...], а інсульти рідко трапляється у людей до 45 років", - пояснює один із авторів дослідження Метью Пейс.

Вчені проаналізували, скільки солодких і дієтичних напоїв споживали люди із кожної групи в різний час між 1991 і 2001 роками. Потім вони порівняли ці дані з кількістю випадків інсульту або слабоумства за наступні десять років.

Якщо порівнювати з тими, хто ніколи не пив штучно підсолоджених напоїв, із тими, хто пив їх раз на день, то ризик ішемічного інсульту підвищувався втричі, з'ясували вчені. У декілька разів виростав ризик розвитку слабоумства.

Той, хто пив напої з підсолоджувачами від одного до шести разів на тиждень, ризикували більше (в 2,6 рази) захворіти на ішемічний інсульт, проте не схильні до слабоумства.

Однак експерти підкреслюють, що загалом ризик розвитку цих хвороб все ж залишається невеликим - 3% для інсульту і 5% для слабоумства.

Американська асоціація виробників напоїв вже випустила заяву, де підкреслила, що Адміністрація з контролю за продуктами і ліками США (FDA) та інші організації, які займаються контролем за продуктами та ліками, визнали дієтичні напої для споживання безпечними.

Новини на цю ж тему