Суд відмовився арештувати Мартиненка

микола мартиненко Копирайт изображения UNIAN

Солом'янський райсуд Києва відпустив колишнього депутата Миколу Мартиненка на поруки 15 народних депутатів та міністрів.

Таким чином суддя Олексій Бобровник відмовився застосувати до пана Мартиненка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 300 мільйонів гривень.

Пан Мартиненко висловив задоволення таким рішенням суду. "Я задоволений, що ми в суді переламали тенденцію, яка нецивілізована, неправова, політизивоана, коли "клеять" справу і людину одразу пакують в СІЗО", - сказав екс-депутат у залі суду після ухвалення рішення.

Він додав, що не збирається тікати з країни і готовий доказати свою невинуватість в суді.

"Я нікуди не збираюся тікати. Я готовий іти в суд у всіх питаннях і доказувати свою невинність. Я не маю відношення до цієї кримінальної справи", - заявив екс-депутат.

Миколу Мартиненка звинувачують у створенні злочинної організації та привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що подасть апеляцію на таке рішення суду. Про це заявив начальник відділу САП Роман Симків після судового засідання.

САП просив суд про арешт пана Мартиненка на 60 діб із альтернативою застави в 300 млн грн.

Тиск на суддю

Під час судового розгляду Національне антикорупційне бюро заявляло про тиск з боку депутатів від "Народного фронту" на суддю, який обирає запобіжний захід для Миколи Мартиненка.

"Деякі з них поводилися вельми зухвало, погрожували судді та прокурорам. Зокрема, депутати Логвинський та Пинзеник заявили слідчому судді Бобровнику, що його очікує "доля суддів Киреєва та Чауса", - повідомили в антикорупційному бюро.

У НАБУ також додали, що інші заяви присутніх у залі суду політиків на адресу НАБУ та САП "взагалі виходили за межі здорового глузду". "Зокрема й про те, що новостворені антикорупційні органи відпрацьовують "замовлення Кремля", "розвалюють коаліцію" та переслідують "героя Майдану", - повідомили у відомстві.

НАБУ закликало керівництво "Народного фронту" "вгамувати своїх однопартійців".

Копирайт изображения UNIAN

20 квітня детективи НАБУ затримали колишнього депутата, екс-голову комітету Верховної Ради з питань ПЕК Миколу Мартиненка в рамках розслідування справи щодо ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".

Також затримали другого фігуранта у справі завдання збитків ДП "СхідГЗК" - Сергія Перелому.

Миколу Мартиненка звинувачують в участі у схемі закупівлі уранового концентрату, яка завдала збитків державному підприємству на понад 17 мільйонів доларів у 2014-2016 роках.

Сам він заперечує звинувачення, а його партія "Народний фронт", яка є членом коаліції та контролює частину міністрів в уряді, заявила про політичне переслідування.

Пан Мартиненко працював У Верховній Раді безперервно з 1998 по 2016 роки, а в останні десятиліття був однією з найпомітніших фігур в українській енергетиці.

Кримінальні справи щодо нього розслідувались вже кілька років, і у грудні 2015 року він добровільно склав депутатський мандат, щоб "не впливати на слідство".

Також на цю тему