ГПУ просить Авакова допомогти позбавити громадянства Артеменка

Андрій Артеменко в парламенті Копирайт изображения UKRINFORM

Генеральна прокуратура звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням ініціювати через Державну міграційну службу процедуру втрати українського громадянства депутатом Андрієм Артеменком. Про це повідомила рпечниця генпрокурора Лариса Сарган у Facebook.

Як повідомила у п'ятницю Лариса Сарган, слідчі зібрали "достатньо документів, які вказують, що Артеменко отримав громадянство Канади та має паспорт громадянина Канади".

Після отриманння матеріалів справи міграційна служба може звернутися до президента з проханням позбавити пана Артеменка громадянства України, додала речниця генпрокурора.

У лютому видання New York Times опублікувало статтю, яка спровокувала скандал в Україні. У ній ішлося, що Андрій Артеменко через американських посередників передав адміністрації США план розв'язання конфлікту в Україні.

Документ, за словами авторів статті, зокрема передбачав скасування санкцій проти Росії, виведення російських військ з Донбасу та проведення референдуму щодо передачі Криму в оренду Росії на 50 чи 100 років.

Після цього пана Артеменка допитали в ГПУ, а фракція Радикальної партії виключила його зі свого складу.

Сам Артеменко визнав, що проводив перемовини із представниками США у січні 2017 року. Він повідомив, що планує і надалі їздити у Нью-Йорк зі своїми ініціативами.