У Кельні відбулися сутички з поліцією через антимігрантський з'їзд

Поліція Копирайт изображения Reuters

У колишній столиці ФРН тисячі лівих активістів спробували зірвати проведення з'їзду правої популістської партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD, Alternative for Germany), яка виступає з антимігрантськими гаслами. Протистояння обернулося сутичками з поліцією.

Захід AfD запланували на два дні і відкрили в суботу. Цьому намагалися перешкодити противники антимігрантські партії. Демонстранти тримали в руках гасла "Блокувати нацистів".

Поліція очікує, що у протестах візьмуть участь 50 тисяч активістів. За словами начальника поліції Юргена Матіса, серед протестувальників буде "декілька тисяч лівих екстремістів".

Для підтримання порядку на місці з'їзду, який проходить у готелі в центрі міста, надішлють чотири тисячі поліцейських.

У суботу вранці близько 100 людей намагалася прорватися через поліцейський кордон, повідомляє газета Die Welt. Один поліцейський постраждав, коли забезпечував прохід делегатів у будівлю. Нападника затримали.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Активісти протестують проти партійного з'їзду партії "Альтернатива для Німеччини" в Кельні

Неподалік готелю 50-60 людей на велосипедах блокували доступ до місця проведення з'їзду. Коли поліція розібрала цю конструкцію, відбулися сутички із протестувальниками.

Всього на з'їзд "Альтернативи для Німеччини" очікували 600 делегатів. Голова партії Фрауке Петрі під час виступу закликала до об'єднання під її лідерством.

Її заклик прозвучав на тлі падіння рейтингів партії напередодні парламентських виборів в Німеччині, які пройдуть у вересні.

Партію "Альтернатива для Німеччини" утворили чотири роки тому. Вона виступає за вихід країни із Єврозони, а також за обмеження міграції у країну. Партія швидко стала популярною через міграційну кризу в Європі 2015 року.

Торік партія, яка була популярною у багатьох регіонах країни, пройшла на виборах до земельного парламенту Берліна.

Зараз, на думку експертів, вона намагається позбутися іміджу націоналістичної організації і позиціонувати себе як альтернативу Християнсько-демократичному союзу Ангели Меркель.

За підсумками вересневих виборів сформують новий склад парламенту (бундестагу) і новий уряд.

Пані Петрі не збирається у лідери партійного списку на вересневих виборах. На з'їзді мають обрати співголову, який зіграє цю роль.

Новини на цю ж тему