ОБСЄ: загинув громадянин США, постраждалі - з Німеччини та Чехії

ОБСЄ Копирайт изображения facebook.com/oscesmm

Під час інциденту з місією ОБСЄ загинув спостерігач, громадянин США, ще двоє спостерігачів перебувають у лікарні Луганська - це громадяни Німеччини та Чехії. Про це заявив перший заступник голови місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу у Києві.

За словами пана Хуга, дорогу, де підірвалось на міні авто ОБСЄ, раніше використовували, як спостерігачі, так і цивільний транспорт. "Мін там не повинно було бути взагалі", - заявив пан Хуг. Він закликав всі сторони конфлікту розмінувати території.

Копирайт изображения facebook.com/oscesmm

В ОБСЄ заявили, що проведуть внутрішню оцінку інциденту. Спостеріагчі зазначають, що не мають обмежень у пересуванні.

Інцидент стався зранку у неділю, 23 квітня, у районі села Пришиб, що ‎перебуває під контролем так званої "ЛНР". Патруль ОБСЄ складався з двох броньованих авто, в кожному було по троє спостерігачів.

Копирайт изображения facebook.com/oscesmm

Українська сторона наполягає, що під час інциденту із ОБСЄ українські ‎військові, як і бойовики так званої "ЛНР" дотримувалися режиму припинення вогню у ‎цьому районі.‎

Генсек НАТО Єнс Столтенберг вимагає ретельного розслідування інциденту з ОБСЄ на сході України.

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель висловив співчуття сім'ям постраждалих і закликав негайно припинити насильство на Донбасі.

У Посольстві США відзначили важливу роботу спостерігачів ОБСЄ зі встановлення миру на Донбасі.

Багато мінних полів

У прес-центрі штабу АТО заявили, що велика кількість "безконтрольно поставлених мінних полів" створюють реальну загрозу для життя цивільних.

Голова самопроголошеної "ДНР" Олександр Захарченко назвав підрив машини ОБСЄ на Донбасі провокацією з боку Києва. Українські військові ці звинувачення заперечують.

Голова самопроголошеної "ЛНР" Ігор Плотницький висловив співчуття місії ОБСЄ і закликав організацію узгоджувати свої маршрути з "ЛНР", щоб уникнути таких інцидентів.

Український президент Петро Порошенко також висловив співчуття родині загиблого і ‎побажав швидшого одужання пораненим. Він запевнив, що "українські медики у разі ‎необхідності готові надати потрібну допомогу".

Новини на цю ж тему