Кенія, Гана і Малаві отримають вакцину від малярії

Вакцинування Копирайт изображения Getty Images

Першу в світі вакцину від малярії завезуть до трьох країн - Гани, Кенії і Малаві, у 2018 році.

Вакцина RTS, S змушує імунну систему атакувати паразитів малярії, які виникають від укусів комарів.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомляє, що щеплення може врятувати десятки тисяч життів.

Поки не зрозуміло, чи можливо буде використати препарат у найбідніших частинах світу.

Вакцину потрібно ввести чотири рази - один раз на місяць протягом трьох місяців, а четверту дозу через 18 місяців.

Результату досягли завдяки клінічним випробуванням, які проходили під суворим контролем і мали гарне фінансування. Поки не зрозуміло, як вакцинація проходитиме у "реальному світі", де є місця із обмеженим доступом до медичної допомоги.

Копирайт изображения AFP
Image caption Збудник малярії передається через укуси комарів

Тому ВООЗ запускає пілотні проекти у трьох країнах, аби побачити, чи можна запустити программу із вакцинування проти малярії. Також оцінюватимуть безпечність і ефективність такої вакцинації.

Регіональний директор ВООЗ у країнах Африки доктор Матшідісо Моеті назвав початок випробувань антималярійної вакцини гарною новиною.

"Інформація, яку ми отримаємо під час пілотної програми, допоможе нам ухвалити рішення про ширше використання цієї вакцини. У поєднанні з наявними засобами боротьби з малярією така вакцина здатна врятувати десятки тисяч життів в Африці", - заявив він.

Вакцинуватимуть понад 750 тисяч дітей у віці від п'яти до 17 місяців.

Клінічні випробування у цій віковій групі показали найгірші результати - лише у чотирьох із десяти випадків вакцині вдалося запобігти захворюванню.

У Гані, Кенії і Малаві вже діють державні програми по боротьбі з малярією - там широко практикують використання спеціальних антимоскітних сіток, - але це мало допомагає.

Кожна з цих трьох країн буде вирішувати самостійно: де і як проводити програму вакцинації, але, швидше за все, пріоритетними будуть райони із підвищеним ризиком зараження.

Попри значний прогрес у лікуванні і профілактиці малярії, кожного року в світі діагностують 212 мільйонів нових випадків захворювання, із них 429 тисяч призводять до летального результату.

Найбільше страждає населення бідних країн Африки, найбільше помирають від малярії діти.

Новини на цю ж тему