Ле Пен йде з посади лідера "Національного фронту"

Марін Ле Пен Копирайт изображения AFP/Getty

Ультраправа кандидатка у президенти Франції Марін Ле Пен заявила, що йде у відставку з посади лідера "Національного фронту".

"Цього вечора я вирішила піти з посади лідера "Національного фронту", - сказала вона телеканалу France 2. Вона пояснила це бажанням бути "вище партійних інтересів".

"Я завжди вважала, - сказала пані Ле Пен, - що президент республіки є президентом усіх французів". "Тепер потрібно переходити від слів до справи", - пояснила вона.

"Ми можемо перемогти. І ми переможемо", - зазначила кандидат в президенти.

Поки не ясно, чи буде її рішення незмінним. Вона сказала France 2, що Франція наближається до "вирішального моменту".

За результатами першого туру президентських виборів, пані Ле Пен отримала 21,53% і проходить до другого туру, де змагатиметься з центристом Еммануелем Макроном, який отримав 23,75%.

Марін Ле Пен - молодша дочка Жана-Марі Ле Пена, колишнього лідера "Національного фронту", якого звинувачували у расизмі. Він був автором кількох антисемітських висловлювань, зокрема, про те, що нацистські газові камери - це лише "незначний епізод історії". Вона засудила висловлювання батька у 2015 році і практично виключила його з партії.

Керівництво "Національним фронтом" вона перебрала від батька ще в січні 2011 року. Ле Пен принесла партії великі успіхи на місцевих виборах у 2015 році. Під її керівництвом партія дистанціювалася від скандальних тем, які піднімав її батько.

Водночас політик закликала різко скоротити кількість легальних мігрантів у країні, стверджуючи, що французьке громадянство потрібно надавати або за народженням, або за певні заслуги.

Президент Франції Франсуа Олланд назвав Ле Пен загрозою для Франції і сказав, що голосуватиме за Макрона.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему