США запровадили санкції проти Сирії через хімічну атаку

Стівен Мнучін Копирайт изображения Getty Images
Image caption Стівен Мнучін: Ці санкції націлені на науковий центр, який забезпечив жахливу атаку диктатора Башара Асада

США запровадили персональні санкції проти 271 науковця з Сирії через хімічну атаку у провінції Ідліб на початку квітня.

Науковці є співробітниками сирійського науково-дослідного центру, де, як вважає Вашингтон, виготовили зарин. Цю речовину, на думку Білого дому, урядові збройні сили використовували для проведення хімічної атаки в місті Хан-Шейхуні в провінції Ідліб, який контролюють повстанці.

Про розширення американських санкцій проти Сирії оголосив міністр фінансівСтівен Мнучін. Мінфін США вніс в чорний список 271 співробітника центру.

За словами Мнучіна, це вчені-хіміки, а також ті, хто працює у суміжних областях .

Влада США вважає, що всі вони щонайменше з 2012 року працювали над програмою з виготовлення хімічної зброї для уряду Башара Асада. Їхні активи в США мають заморозити.

Американським громадянам буде заборонено мати з ними будь-які відносини.

"Ці санкції націлені на науковий центр, який забезпечив жахливу атаку диктатора Башара Асада проти невинних чоловіків, жінок і дітей", - йдеться в заяві Мнучіна.

Хімічна атака в сирійському місті Хан-Шейхун в провінції Ідліб сталася 4 квітня. В результаті авіаудару по місту, яке контролюють повстанці загинули 87 людей, серед жертв багато дітей.

Західні лідери звинуватили владу Сирії в спрямованій атаці проти мирного населення.

Асад заявив, що його армія не несе відповідальності за смерті людей в Хан-Шейхуні.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему