Укренерго повністю зупинила постачання електрики "ЛНР"

електроенергетика, світло Копирайт изображения UNIAN

Україна припинила енергопостачання неконтрольованої частини Луганщини. Про це повідомив в.о. голови державної компанії "Укренерго" Всеволод Ковальчук.

"Цієї ночі повністю припинено енергопостачання тимчасово неконтрольованих територій Луганської області", - написав він в Facebook.

Кабмін ухвалив постанову, яка зобов'язувала регіональну компанію "Луганське енергетичне об'єднання" постачати електроенергію на неконтрольовану територію Луганської області незалежно від оплати. При цьому компанія вже неодноразово повідомляла про велику заборгованість з боку споживачів із зони АТО.

20 квітня гендиректор "Луганського енергетичного об'єднання" Володимир Грицай заявив, що поставки електроенергії у так звану "ЛНР" мають повністю зупинити з 25 квітня.

Луганськ у темряві

Напередодні ввечері мешканці кількох районів Луганська поскаржилися на відсутність електропостачання.

За повідомленням інформаційного центру "ЛНР", подачу електроенергії відновили в більшості районів міста менше ніж за годину після відмикання.

Крім того, керівництво невизнаної "ЛНР" заявило, що готове до аварійних ситуацій, пов'язаних з припиненням подачі електропостачання з боку України.

"Населення республіки на собі це сильно не відчує, систему енергопостачання республіки перебудують, електропостачання населення буде в повному обсязі", - заявили в "ЛНР".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Георгій Тука нагадав про мільярдні борги "ДНР" і "ЛНР" перед підприємством "Енергоринок".

Заборгованість "ЛНР" та "ДНР"

Як повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, заборгованість "Луганського енергетичного об'єднання" перед держпідприємством "Енергоринок" складає 5,2 млрд грн, а на Донеччині - 5,8 млрд грн.

"Цей борг розподілений умовно між контрольованою і неконтрольованою територією - приблизне співвідношення 50/50", - сказав пан Тука в ефірі ICTV, повідомляє "Укрінформ".

Пан Тука повідомив, що за останній період підприємства, які споживаються електроенергію на контрольованій території, платять 100%. Натомість підприємства, які споживають електроенергію на територіях "ЛНР" та "ДНР", "продовжують розраховуватися на 0%".

Він нагадав, що після того, як бойовики "віджали українські підприємства", будь-які розрахунки за спожиту електроенергію на непідконтрольних територіях припинилися.

Електроенергія з Росії

За словами одного з керівників "ЛНР" Владислава Дейнега, після обмеження електропостачання з України, електрика в самопроголошені республіки постачається з Росії.

"Використовуються ті схеми розподілу, що використовувалися в 2014 році, коли подача електроенергії з України була неможлива в силу пошкодження розподільчих мереж" - цитує його "Інтерфакс".

Він вважає, що питання про припинення Києвом електропостачання стане ключовим на переговорах контактної групи в Мінську 26 квітня.

В так званому "міністерстві промисловості і торгівлі ЛНР" повідомили, що частину промислових підприємств "республіки" можуть перевести на режим помірного споживання.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему