Гусінь, що "харчується" пластиком, допоможе у боротьбі зі сміттям

Личинки молі Копирайт изображения CÉSAR HERNÁNDEZ/CSIC

Дослідники із Кембриджського університету виявили, що личинки молі, які харчуються воском із бджолиних вуликів, можуть також "переробляти" пластик.

Експерименти британських вчених показали, що ця комаха руйнує хімічні зв'язки пластику за тим же принципом, як вона перетравлює віск.

Копирайт изображения CSIC COMMUNICATIONS DEPARTMENT
Image caption Шматок пластикового пакета через півгодини після того, як на нього поклали гусінь

Забруднення пластиком ґрунту і вод Світового океану є однією із найбільших екологічних проблем. Щороку в світі виробляють 80 мільйонів тонн поліетилену, який використовують для виробництва пакетів та інших упаковок. Цей матеріал розкладається протягом сотень років.

За годину гусінь молі може прогризти отвір у такому пакеті.

"Гусінь стане точкою відліку. Нам потрібно розібратися у деталях. Ми сподіваємося надати технічне рішення проблеми утилізації пластикових відходів ", - розповів BBC доктор Паоло Бомбеллі, біохімік Кембриджського університету й один із авторів дослідження.

Доктор Бомбеллі і його колега з іспанської Національної дослідницької ради Федеріка Берточчіні вже запатентували своє відкриття.

Тепер вони працюють над прискоренням процесу "переробки" пластмаси личинками. Вони, мовляв, вивчають, яку хімічну речовину використовують для цього комахи.

Вчені вважають, що мікроби, які живуть у гусені, грають у цьому процесі важливу роль.

Якщо поталанить вивчити весь процес, завдяки якому комаха переробляє пластмасу, це стане серйозним проривом у боротьбі із забрудненням навколишнього середовища.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему