Росія постачатиме електрику "ЛНР" - Гризлов

Луганськ
Image caption Напередодні ввечері мешканці кількох районів Луганська поскаржилися на відсутність струму (архівне фото)

Уряд Росії ухвалив рішення постачати електроенергію до самопроголошеної "ЛНР" після того, як державна компанія "Укренерго" припинила енергопостачання до неконтрольованої частини Луганщини. Про це заявив повноважний представник президента Росії в контактній групі щодо України Борис Гризлов.

"Відповідно до дій влади України урядом РФ було ухвалено рішення забезпечити електропостачання з боку Російської Федерації у рамках гуманітарної підтримки", - сказав пан Гризлов російській агенції "Інтерфакс".

Він назвав рішення Києва припинити подачу електроенергії до "ЛНР" "політично вмотивованим і таким, що суперечить Мінським угодам".

Гризлов твердить, що це питання обговорять у середу на засіданні контактної групи у Мінську.

25 квітня Україна припинила енергопостачання неконтрольованої частини Луганщини.

Напередодні ввечері мешканці кількох районів Луганська поскаржилися на відсутність струму. Однак подачу електроенергії відновили менше, ніж за годину після вимкнення.

Копирайт изображения UNIAN

Окрім того, керівництво невизнаної "ЛНР" заявило, що готове до аварійних ситуацій, пов'язаних із припиненням електропостачання з боку України.

Один із керівників "ЛНР" Владислав Дейнега ще тоді розповів, що після обмеження електрики з України, її почали постачати до самопроголошеної республіки з Росії.

"Використовуються ті схеми розподілу, що використовувалися в 2014 році, коли подача електроенергії з України була неможлива в силу пошкодження розподільчих мереж" - цитує його "Інтерфакс".

Кабмін ухвалив постанову, яка зобов'язувала регіональну компанію "Луганське енергетичне об'єднання" постачати електроенергію на неконтрольовану територію Луганської області незалежно від оплати. При цьому компанія вже неодноразово повідомляла про велику заборгованість з боку споживачів із непідконтрольних територій зони АТО.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука уточнив, що заборгованість "ЛНР" перед держпідприємством "Енергоринок" складає 5,2 млрд грн, а на Донеччині - 5,8 млрд грн.

Він нагадав, що після того, як бойовики "віджали українські підприємства", будь-які розрахунки за спожиту електроенергію на непідконтрольних територіях припинилися.