У Dragon Capital заперечили використання нелегальних програм

фіала Копирайт изображения UNIAN
Image caption Володимир Гройсман та директор Dragon Capital Томаш Фіала на організованому компанією бізнес-форумі

Служба безпеки України завершила обшуки в інвестиційній компанії Dragon Capital. Про це повідомила голова прес-служби компанії Ольга Белобловська.

"Обшук проводився в рамках закону і пристойності. Ми добровільно надали всю необхідну слідчим інформацію і на даний момент обшук ніби завершений. Вилучали не всі комп'ютери. Повертаємося до роботи", - написала вона у Facebook.

Раніше пані Белобловська повідомляла, що начебто йдеться про незаконне використання програмного забезпечення. "Компанія легально та офіційно купила цю програму", - твердить вона.

СБУ напряму не коментує цей обшук, проте у середу оприлюднила новину, що викрила керівництво восьми компаній на продажі та використанні "забороненого шпигунського програмного забезпечення російського виробництва".

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив з'ясувати ситуацію з обшуком Dragon Capital.

Він наголосив, що не може втручатись у роботу СБУ, але зауважив, "що неадекватними діями ми комфортний бізнес-клімат не створимо".

Інвестиційна компанія Dragon Capital спеціалізується на інвестиційно-банківських і брокерських послугах. Міноритарним пакетом компанії володіє один із найбільших світових банків Goldman Sachs.

Позиція Dragon Capital

Гендиректор Dragon Capital Томаш Фіала у коментарі виданню "Економічна правда" допустив, що обшуки можуть бути пов'язаними із судом навколо ТЦ Skymall у Києві.

"Поки не знаю звідки ноги ростуть, але, можливо, хочуть відбити бажання боротися за виконання рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду щодо Skymall", - сказав він в коментарі ЕП.

Таку ж інформацію озвучив редактор видання "Новое время" Віталій Сич, яке фінансує Dragon Capital.

Пан Сич запевнив, що у їхньому виданні та у Dragon Capital принципова позиція мати тільки легальне програмне забезпечення.

Копирайт изображения UNIAN

На його думку, справа у тому, що керівник Dragon Capital Томаш Фіала з бізнес-партнером з Естонії Хілларом Тедером відстоюють право на частку у відомому бізнес-центрі.

Натомість цим бізнесменам нібито протистоять політики, які близькі до української влади й мають вплив на правоохоронні органи.

Позиція СБУ

ВВС Україна звернулась до прес-служби СБУ з проханням пояснити причини обшуків у компанії Dragon Capital.

У відповідь ВВС Україна отримали рекомендацію прочитати останню новину на сайті служби.

У тому повідомленні йдеться про обшук у восьми компаніях, які використовують "заборонене шпигунське програмне забезпечення російського виробництва".

Проте там не згадують саме Dragon Capital.

На уточнення, чи стосується опублікована новина цієї компанії, у прес-службі точно відповісти не змогли.

Також на цю тему