САП оскаржила звільнення Мартиненка на поруки

Микола Мартиненко Копирайт изображения UNIAN

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення слідчого судді Солом'янського суду про обрання запобіжного заходу екс-депутату Миколі Мартиненку. Про це йдеться у повідомленні САП.

За повідомленням керівника САП Назара Холодницького, обраний запобіжний захід не відповідає "ані тяжкості вчиненого злочину, ані заявленим у клопотанні ризикам".

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагає скасування рішення суду першої інстанції та постановлення нового рішення в якому просить обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 діб з альтернативою внесення застави 300 млн грн", — додав керівник антикорупційної прокуратури.

22 квітня суддя призначив особисте зобов'язання та особисту поруку пану Мартиненку на прохання понад 10 депутатів та міністрів.

НАБУ звинувачує Миколу Мартиненка у розтраті фінансів державного підприємства "СхідГЗК" під час закупівлі уранового концентрату, зазначили у відомстві.

За версією слідства, державне підприємство уклало угоду з компанією-посередником, підконтрольною екс-депутатові, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами. У результаті інтересам підприємства завдали збитків на понад 17 млн доларів.

У "Народному фронті" заявили, що вважають це затримання "ознакою вибіркового правосуддя та політично мотивованих дій антикорупційних органів".

Також на цю тему