У Dragon Capital розповіли, через який софт у них був обшук

СБУ Копирайт изображения UNIAN

Інвестиційна компанія Dragon Capital повідомила, що обшук, який у четвер провела в її офісі у Києві Служба безпеки України, був пов'язаний із програмним забезпеченням із "контролю робочого часу працівників".

Співробітник СБУ обшукали офіс на підставі ухвали суду в кримінальному провадженні про придбання, збут та використання "спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації", йдеться у повідомленні компанії у Facebook.

"Як з'ясувалось, програмне забезпечення, що офіційно придбане... у 2015 році в української компанії "Стахановець ПРО" та планувалось до використання як система контролю робочого часу працівників, було у 2016 році визнано "спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації", - зазначила компанія.

Там зауважили, що співробітники СБУ хотіли вилучити всю комп'ютерну техніку компанії, і це "практично призвело б до зупинення діяльності компанії".

Однак завдяки реагуванню з боку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, інших публічних діячів та ЗМІ "обшук пройшов без порушень" і компанія працює в звичайному режимі, додали в компанії.

У самій же СБУ повідомили, що викрили вісім компаній на "використанні шпигунського програмного забезпечення виробництва РФ", однак назв цих компаній не повідомили.

Окрім Dragon Capital, про обшук у середу також заявила найбільша газовидобувна компанія країни "Укргазвидобування".

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив з'ясувати ситуацію з обшуком Dragon Capital.

Він наголосив, що не може втручатись у роботу СБУ, але зауважив, "що неадекватними діями ми комфортний бізнес-клімат не створимо".

Інвестиційна компанія Dragon Capital спеціалізується на інвестиційно-банківських і брокерських послугах. Міноритарним пакетом компанії володіє один із найбільших світових банків Goldman Sachs.

Позиція Dragon Capital

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Володимир Гройсман та директор Dragon Capital Томаш Фіала на організованому компанією бізнес-форумі

Раніше у середу гендиректор Dragon Capital Томаш Фіала у коментарі виданню "Економічна правда" допустив, що обшуки можуть бути пов'язаними із судом навколо ТЦ Skymall у Києві.

"Поки що не знаю звідки ноги ростуть, але, можливо, хочуть відбити бажання боротися за виконання рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду щодо Skymall", - сказав він в коментарі ЕП.

Таку ж інформацію озвучив редактор видання "Новое время" Віталій Сич, яке фінансує Dragon Capital.

Пан Сич запевнив, що у їхньому виданні та у Dragon Capital принципова позиція мати тільки легальне програмне забезпечення.

На його думку, справа у тому, що керівник Dragon Capital Томаш Фіала з бізнес-партнером з Естонії Хілларом Тедером відстоюють право на частку у відомому бізнес-центрі.

Натомість цим бізнесменам нібито протистоять політики, які близькі до української влади й мають вплив на правоохоронні органи.