CША посилюють санкції щодо Північної Кореї

ракети, кндр Копирайт изображения AFP

США посилюють санкції щодо Північної Кореї та активізують дипломатичні кроки, спрямовані на те, щоби змусити країну згорнути свою ядерну та ракетну програми.

Нову стратегію президента США Дональда Трампа оголосили після спеціальної зустрічі з усіма 100 сенаторами, яка напередодні відбулася в Білому домі.

Напруга зросла на тлі побоювань, що Північна Корея проведе нові збройні випробування.

"США мають за мету стабільність та мирне очищення Корейського півострова від ядерної зброї", - йдеться у спільній заяві державного секретаря США Рекса Тіллерсона, міністра оборони Джима Меттіса та керівника національної розвідки Дена Коатса.

"Ми й надалі відкриті до переговорів щодо досягнення мети. Але ми готові захищати себе і своїх союзників", - зазначено в документі.

Раніше командувач збройними силами США в Тихому океані адмірал Гаррі Харріс став на захист розгортання у Південній Кореї системи протиракетної оборони THAAD.

"Це чисто оборонна система. Вона спрямована на північ, а не на захід", - сказав він, додавши, що вона "не становить жодної загрози для Китаю".

США також відправили до Корейського півострова військові кораблі й підводний човен.

Китай заявив, що американська ракетна система THAAD може дестабілізувати безпекову ситуацію.

Система THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) - мобільний комплекс наземного базування, призначений для перехоплення балістичних ракет малої і середньої дальності і покликаний захистити Південну Корею від ракетної загрози з боку північного сусіда.

Новини на цю ж тему