У Польщі демонтували пам'ятник воїнам УПА

україна, польща Копирайт изображения UNIAN

Представники польських націоналістичних організацій 26 квітня розібрали пам'ятник воїнам УПА на кладовищі у селі Грушовичі, яке знаходиться біля Перемишля. Про це повідомило Об'єднання українців Польщі.

Організація висловила протест з приводу демонтажу пам'ятника і назвала інцидент "черговою антиукраїнською провокацією".

У заяві підкреслюється, що організатори акції не приховують, що мають за мету перешкодити відзначенню 70-ї річниці операції "Вісла". Заходи, присвячені операції з депортації 140 тис. українців з рідних земель на північ і захід Польщі, відбуватимуться в Перемишлі з 28 квітня до 1 травня

"Відсутність реакції польської влади на акції щодо українських пам'ятників "невідомими зловмисниками" впродовж 2015-2016 років буде приводити до аналогічних провокацій в Україні та Польщі. І так, на жаль, і сталося. Безкарність підбадьорює", - йдеться в заяві ОУП.

Організація наголошує, що час польській владі діяти рішуче, і закликає громадськість Польщі "не піддаватися на антиукраїнські провокації".

Водночас війт гміни Стубно Януш Слабіцький, якого цитує польське видання portalprzemyski.pl, заявив, що пам'ятник розібрали в рамках громадської ініціативи, оскільки він псував естетичний вигляд кладовища.

Копирайт изображения NPU.GOV.UA

Війна пам'ятників

Випадки вандалізму щодо польських пам'ятників відбуваються і в Україні. З початку 2017 року такі випадки почастішали.

Так, на початку березня невідомі пошкодили два пам'ятники - у Львові та селі Підкамінь Бродівського району. У першому випадку хтось облив фарбою та залишив провокаційні написи на пам'ятник розстріляним польським професорам на Вулецьких пагорбах, у другому - облили червоною фарбою пам'ятник загиблим у часи Другої світової війни.

У січні невідомі знищили польський меморіал у селі Гута Пеняцька Бродівського району на Львівщині.

Пізніше у січні невідомі спробували розгромити вхід на польське військове кладовище у селищі Биківня під Києвом.

Загалом, за інформацією порталу "Історична правда", впродовж 2014-2016 років у Польщі зруйнували і осквернили 14 могил та пам'ятних знаків українцям. Жоден із них не відновлений.

Новини на цю ж тему