Україна досі має низькі показники вакцинації - МОЗ

супрун, моз, Копирайт изображения UNIAN

Міністерство охорони здоров'я України і ЮНІСЕФ закликають батьків та медичних працівників вакцинувати дітей, щоб захистити від небезпечних захворювань. Про це йдеться у спільній заяві МОЗ та ЮНІСЕФ.

"Україна досі має неприйнятно низькі показники вакцинації. Як ми знаємо, вакцини рятують життя, і наша мета полягає в тому, щоб побачити принаймні 95% всіх дітей в Україні вакцинованими", - сказала виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Вона додала, що у 2016 році лише 46% дітей в Україні були щеплені від хвороб, які можна попередити завдяки вакцинації.

"Страх перед побічними реакціями не повинен зупиняти батьків перед захистом своїх дітей від смертельних хвороб", - сказала пані Супрун.

Вона додала, що багато дітей в Україні пропустили планову імунізацію протягом останніх кількох років, здебільшого через гостру нестачу вакцин. Саме тому МОЗ об'єднало зусилля з міжнародними організаціями, і нині вакцини доступні в усіх регіонах України.

Копирайт изображения UNIAN

Спротив батьків та лікарів

Водночас, за словами Уляни Супрун, багато дітей досі залишаються нещепленими через опір з боку батьків або медпрацівників.

Своєю чергою голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс додала, що попри те, що 74% батьків в Україні підтримують імунізацію, є батьки і медичні працівники, які противляться цьому.

"Ми закликаємо батьків захистити своїх дітей, а медичних працівників - послуговуватися виключно доказовою медициною, коли вони консультують щодо вакцинації. Дезінформація про вакцини має серйозні наслідки", - сказала пані Барберіс.

За даними МОЗ, станом на березень 2017 року 24% дітей віком до 1 року були повністю щеплені проти кору, 12,8% проти гепатиту В, 13,9% проти поліомієліту і 13,2% проти дифтерії, кашлюку та правця, якщо порівнювати з даними за цей самий період 2016 року.

24-30 квітня у всьому світі проводиться тиждень імунізації. Ці тематичні дні були впроваджені Всесвітньою організацією охорони здоров'я для поширення знань про вакцинацію.