Курильське питання: Путін і Абе провели переговори в Москві

Путін і Абе Копирайт изображения Getty Images

Президент Росії Володимир Путін і прем'єр Японії Сіндзо Абе обговорили, як господарюватимуть на Курилах.

Росія і Японія не можуть укласти мирний договір щодо Курил із середини минулого століття. Вони сперечаються про приналежність Південних Курил, які Японія називає своїми Північними територіями.

Російський президент нагадав, що в грудні минулого року, коли він був у Японії з дводенним візитом, він домовився із японським прем'єром про спільну господарську діяльність на островах, яка не суперечитиме російському суверенітету.

У свою чергу, пан Абе заявив, що після візиту пана Путіна до Японії, вдалося зробити кроки до розв'язання проблем мирного договору.

Крім Курил лідери двох країн обговорили проблему КНДР.

За словами глави японського уряду, цю тему вони з паном Путіним обговорювали "досить довго" і прийшли до спільної думки, що Пхеньян повинен повністю дотримуватися резолюції Ради безпеки ООН, що забороняє КНДР запуски ракет.

Попередня зустріч пана Путіна й пана Абе пройшла в грудні минулого року в Японії. Пан Абе став другим лідером країн "великої сімки", який приймав у себе пана Путіна після анексії Криму у 2014 році.

Курильські острови - багаторічна територіальна суперечка між двома країнами. Японія претендує на острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан, а також архіпелаг Хабомаї (в Росії такої назви не існує, японською він має назву Малі Курили).

Токіо вважає Ітуруп, Кунашир і Хабомаї своїми незаконно окупованими "північними територіями". Москва вважає ці острови частиною Курил і неодноразово заявляла, що їхній статус перегляду не підлягає.

Новини на цю ж тему