Бюро ПАРЄ висловило недовіру президенту Аграмунту

Педро Аграмунт Копирайт изображения Sergei Konkov/Getty Images

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи висловило недовіру президенту ПАРЄ Педро Аграмунту через його поїздку до Сирії з російськими депутатами. Про це повідомила прес-служба ПАРЄ.

Дане рішення означає, що пан Аграмунт більше не уповноважений здійснювати жодні офіційні візити, відвідувати зустрічі або робити заяви від імені Асамблеї у якості президента.

"Президент вирішив не відвідувати сьогодні засідання Бюро та не представив листа щодо відставки. Як наслідок, та у контексті регламенту, який не дозволяє звільнити президента, бюро вважало за необхідне зробити цей крок", - заявив Роджер Гейл, старший віце-президент Асамблеї, який головував на засіданні Бюро.

Він додав, що "стандарти та принципи ПАРЄ більш важливі, ніж будь-який її член, і згуртованість нашої Асамблеї має бути збережена".

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв додав, що бюро Асамблеї висловило йому недовіру абсолютною більшістю голосів.

"ПАРЄ не має процедури відкликання президента з посади взагалі. За 50 років не було потреби. Тепер регламентний комітет має розробити цю процедуру", - вважає депутат.

У березні президент ПАРЄ Педро Аграмунт відвідав Сирію разом з делегацією російських депутатів. Там він зустрівся з президентом країни Башаром Асадом.

Після цього в ПАРЄ почали вимагати його відставки, одним з ініціаторів якої була українська делегація.

Згодом Педро Аграмунт заявив, що його поїздка до Сирії була "помилкою" і вибачився.

За словами низки депутатів ПАРЄ, 28 квітня пан президент мав добровільно подати заяву про відставку.

Новини на цю ж тему