Очільник партії Ле Пен пішов у відставку через заяву про Голокост

Жальк Копирайт изображения Getty Images

Тимчасовий лідер партії "Національний фронт" пішов у відставку через підозри у запереченні Голокосту.

Жан-Франсуа Жальк обіймав свою посаду три дні, перш ніж був змушений поступитися своюєму однопартійцю Стіву Бріуа, передає Reuters.

В інтерв'ю, яке пан Жальк дав у 2000 році, він висловив сумнів у тому, що нацисти використовували пестицид "Циклон Б" для масового знищення людей у таборах під час Другої світової війни. На текст звернув увагу журналіст газети La Croix Лоран де Буасье.

Пан Жальк бере участь у житті "Національного фронту" із середини 1970-х років. Він заявив, що не говорив такого і збирається оскаржувати звинувачення у суді.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Марін Ле Пен пішла з поста лідера "Національного фронту" через свою президентську кампанію

Журналісти згадали, що в 1991 році його бачили на мітингу до 40-річчя смерті маршала Анрі-Філіпа Петена. З 1940 по 1944 рік пан Петен очолював уряд французьких колабораціоністів, який співпрацював із німцями.

Марін Ле Пен раніше пішла з поста лідера "Національного фронту", щоб зосередитися на своїй президентській кампанії.

Пані Ле Пен разом із центристом Еммануелем Макроном вийшла до другого туру виборів президента Франції, який пройде на 7 травня. За пана Макрона готові проголосувати 60% виборців, показало соцопитування компанії OpinionWay 28 квітня.

В останні роки "Національний фронт" намагається дистанціюватися від іміджу ультраправої організації, який сформувався за попередні десятиліття. У 2015 році з партії виключили її засновника Жана-Марі Ле Пена - батька кандидатки в президенти.

88-річний Ле Пен відомий своїми расистськими висловлюваннями, а також тим, що назвав Голокост "історичної деталлю" і "епізодом в історії Другої світової війни".

Новини на цю ж тему