У Мінську затримали організатора протесту 1 травня

Микола Статкевич Копирайт изображения Getty Images
Image caption Микола Статкевич вже зникав на кілька днів місяць тому, перед демонстрацією на День Волі, 25 березня. З'явившись вдома, він заявив, що його утримували в СІЗО КДБ Білорусі.

Опозиційний білоруський політик Микола Статкевич, який закликав своїх прихильників вийти 1 травня на протест проти політики президента Олександра Лукашенка, засуджений до п'яти діб адміністративного арешту.

Про арешт Статкевича білоруські органи повідомили його дружині Марині Адамович, яка почала шукати політика напередодні, після того як він перестав виходити на зв'язок.

Про причини адміністративного арешту не повідомляється.

У п'ятницю Статкевич закликав громадян вийти 1 травня на Жовтневу площу в центрі Мінська і висловити протест проти політики білоруської влади з обмеження прав трудящих, залякування населення та репресій проти активістів.

Статкевич наголосив, що не має наміру просити у влади дозвіл на проведення акції.

Офіційні першотравневі демонстрації в білоруській столиці не проводяться вже понад 10 років.

Микола Статкевич - затятий критик президента Лукашенка, його суперник у боротьбі за президентське крісло на виборах 2010 року.

Він був заарештований під час силового розгону акції протесту в день президентських виборів 19 грудня 2010 року і засуджений на шість років колонії посиленого режиму за звинуваченням в організації масових заворушень.

У серпні 2015 року він був помилуваний Олександром Лукашенком.

Місяць тому Статкевич так само перестав виходити на зв'язок за кілька діб до анонсованої ним демонстрації у День Волі, 25 березня. Він з'явився вдома 27 березня і заявив, що його утримували в СІЗО КДБ.

У День Волі в Мінську спецпідрозділи МВС із застосуванням сили провели масові затримання громадян, які опинилися в центрі білоруської столиці.