Британія має забезпечити права громадян ЄС - Туск

Дональд Туск Копирайт изображения AFP
Image caption Дональд Туск хоче почути від Британії "серйозну відповідь"

Голова Європейської ради Дональд Туск закликав Британію дати "серйозну відповідь" на питання, що станеться із громадянами ЄС в цій країні після "брекзиту".

"Нам потрібні гарантії", - сказав він у Брюсселі, коли 27 лідерів країн ЄС затвердили керівні принципи переговорів про вихід Британії з ЄС.

Британія участі в саміті не брала.

Права громадян ЄС на проживання, роботу і навчання у Великій Британії - одна з трьох головних тем, які Євросоюз хоче розглянутих під час першої фази переговорів про "брекзит".

Переговори почнуться після британських виборів, призначених на 8 червня.

Питання прав громадян стало центральним у виступі пана Туска на прес-конференції після того, як лідери ЄС протягом усього декількох хвилин затвердили головні принципи переговорів з Британією.

"За останні кілька тижнів ми неодноразово чули від наших британських друзів, а також під час мого візиту до Лондона, що вони готові узгодити це питання швидко", - сказав він.

"Але я хотів би наголосити, що нам потрібні реальні гарантії для наших громадян на проживання, працю і навчання у Британії", - зазначив пан Туск.

Те ж саме стосується і британців, які живуть на європейському континенті, додав він.

За оцінками, кількість британців, які живуть в країнах ЄС, і кількість європейців, які живуть у Британії, загалом становить близько 4,5 млн.

Копирайт изображения EPA
Image caption Лідери країн-членів ЄС затвердили головні принципи переговорів про "брекзит" дуже швидко

Також на цю тему