Макрон: ЄС треба реформувати, або його чекає "фрекзит"

Макрон Копирайт изображения AFP

Фаворит президентських перегонів у Франції Еммануель Макрон заявив в інтерв'ю BBC, що Євросоюз треба реформувати, інакше його чекає "фрекзит".

Представник від центристів виступає за єдину Європу. У другому турі голосування, яке пройде в неділю, йому протистоятиме лідер ультраправих Марін Ле Пен.

"Я - проєвропейський політик, під час цих виборів я постійно захищав європейську ідею та європейську політику, бо вважаю, що це надзвичайно важливо для французів і для того, яке місце наша країна займає в процесі глобалізації", - сказав пан Макрон в інтерв'ю BBC.

Політик підкреслив, що "подальша розбалансованість в роботі ЄС неприпустима".

"Тому я вважаю, що мій мандат поширюється і на глибоке реформування Євросоюзу, нашого європейського проекту", - зазначив кандидат.

Пан Макрон додав, якщо він дозволить Євросоюзу функціонувати так, як зараз, то "наступного дня у нас буде "фрекзит", або знову - "Національний фронт".

Представник від центристів лідирує в опитуваннях громадської думки з перевагою в 20%.

У неділю Марін Ле Пен також активно займалася передвиборною агітацією.

Пані Ле Пен має прихильників через бажання провести референдум про вихід Франції з ЄС. За аналогією із британським "брекзитом" це можливе явище вже отримало назву "фрекзит".

Її підтримують виборці у сільських регіонах, а також у колишніх індустріальних центрах, яких приваблюють її обіцянки повернути контроль над кордонами країни і радикально скоротити кількість мігрантів.

Новини на цю ж тему