Літак "Аерофлоту" потрапив в "турбулентність ясного неба" в Бангкоку

літак "Аерофлот" Копирайт изображения Getty Images

Щонайменше 30 пасажирів рейсу "Москва - Бангкок" отримали травми, коли літак Boeing 777 компанії "Аерофлот" потрапив в "повітряну яму". У деяких людей переломи, повідомили в посольстві Росії в Таїланді. У самій авіакомпанії назвали інцидент "турбулентністю ясного неба".

"У постраждалих численні переломи. Серед них є і росіяни, і іноземці", - повідомив інформагенції ТАСС завідувач консульським відділом російського посольства Володимир Соснів.

Дипломат припустив, що постраждали ті, хто не був пристебнутий. Їх всіх доставили в лікарню в Бангкоку.

"Аерофлот" повідомив, що на борту перебували 313 пасажирів, 27 з них були ушпиталені, 11 вже виписали. В авіакомпанії не уточнили громадянство постраждалих.

У свою чергу, пан Соснів сказав, що в лікарню потрапили 24 росіянина і троє підданих Таїланду.

Компанія наполягає, що пацієнтів у важкому стані після інциденту на борту її літака немає. У лікарні залишилися ті, у кого перелом кінцівок або удари.

"Стан усіх постраждалих оцінюється медиками як середнього ступеня тяжкості, загрози життю немає", - підтвердив "Інтерфаксу" представник міністерства охорони здоров'я Росії Олег Салагаєв.

"Турбулентність ясного неба"

"Перед початком зниження літак Boeing 777 несподівано потрапив в зону сильної турбулентності. Тобто зобов'язання пристебнути ремені на той момент не було", - пояснив співрозмовник агентства "Інтерфакс".

"Внаслідок сильного поштовху літак підкинуло на 100-200 метрів вгору, частина пасажирів, які не були пристебнуті, опинилися в проході і отримали травми", - повідомило джерело.

За його словами, від удару у салоні літака мимовільно частково увімкнувся аварійний режим, і "над деякими кріслами були випущені кисневі маски".

У самій авіакомпанії "Аерофлот" заявили, що в цій ситуації екіпаж не міг заздалегідь попередити пасажирів про небезпеку.

"Турбулентність, в яку потрапив Boeing 777, в авіації відома як "турбулентність ясного неба", - йдеться в заяві авіакомпанії. - Її головна особливість в тому, що виникає вона не в хмарах, а в чистому небі з гарною видимістю, де метеорологічний радіолокатор не може вловити її наближення", - пояснили в авіакомпанії.

За даними джерела "Інтерфаксу", літак не постраждав і вже вилетів зворотним рейсом до Москви.