У центрі Мінська опозиція організувала першотравневу ходу

Акція протесту в Белорусі Копирайт изображения AFP/Getty Images

Близько 150 людей влаштували 1 травня ходу центральним проспектом Мінська. За попередніми даними, акція завершилася без затримань.

О другій годині за місцевим часом опозиційні активісти зібралися на Жовтневій площі.

На акції були присутні кілька лідерів опозиції, зокрема колишній кандидат в президенти Володимир Некляєв і співголова оргкомітету зі створення партії Білоруська християнська демократія Павло Северинець.

Мітинг не узгоджували із владою.

Присутні вимагали економічних свобод, а також скандували "Лукашенко йди" і "Живе Білорусь!" ( "Хай живе Білорусь").

На Жовтневій площі, за оцінкою кореспондента Російської служби Бі-бі-сі Тетяни Мельничук, зібралися кілька сотень людей. Потім частина з них, близько 150 людей, пішли проспектом Незалежності у напрямку Будинку уряду.

Імпровізовану ходу супроводжували кілька автозаків. Сотні людей йшли по іншу сторону проспекту, не наважуючись приєднатися до ходи.

Копирайт изображения AFP/Getty Images

До чотирьох годин акція завершилася без затримань. Проте, як передає кореспондент Бі-бі-сі, кілька опозиційних лідерів відтоді перестали виходити на зв'язок.

Затримання в регіонах

Опозиційні мітинги в регіонах не обійшлися без затримань.

Акцію протесту дозволили тільки в Гомелі, однак на вулиці вийшли також жителі Могилева, Слонима, Барановичів й інших міст.

У Бресті акція також не була узгоджена - протестувальники вийшли на вулиці з білими аркушами в руках.

Як передає кореспондент Бі-бі-сі, єдина офіційна акція 1 травня відбулася в Могильові, де близько півтори тисячі людей поклали квіти біля пам'ятника Леніну, а потім зібралися біля місцевої дошки пошани.

За попередніми даними, під час акцій протесту в Білорусі затримані близько 20 людей.

Відсутність солідарності

Підготовка до Дня міжнародної солідарності трудящих вчергове окреслила розбіжності у білоруській опозиції.

До акції протесту в центрі Мінська закликав опозиціонер Микола Статкевич, давній критик президента Олександра Лукашенка. Після цього його затримали на п'ять діб.

Микола Статкевич був суперником Олександра Лукашенка в боротьбі за президентське крісло на виборах 2010 року. При силовому розгоні акції протесту в день президентських виборів 19 грудня 2010 року опозиціонера заарештували і засудили на шість років колонії за звинуваченням в організації масових заворушень. Президент Лукашенко помилував пана Статкевича в серпні 2015 року.

Копирайт изображения European Photopress Agency

Микола Статкевич принципово не просить у влади дозволу на проведення вуличних акцій, але публічно повідомив про намір провести акцію протесту проти політики пана Лукашенка на Жовтневій площі 1 травня, закликавши своїх прихильників зібратися там в призначений час.

Офіційні першотравневі демонстрації в Мінську не проводяться вже більше десяти років.

Про арешт пана Статкевича його дружині Марині Адамович в суботу повідомили співробітники Ленінського РУВС Мінська. Вони не назвали причину адміністративного покарання, але зазначили, що політик перебуває в центрі ізоляції правопорушників (ЦІП).

У неділю пані Адамович заявила, що вже протягом добиадвокату не вдається зустрітися із затриманим опозиціонером - співробітники ЦІП стверджують, що всі призначені для таких зустрічей кабінети зайняті. "Ми не знаємо, чи дійсно він там", - написала Марина Адамович у Facebook.

У День волі в Мінську спецпідрозділи МВС із застосуванням сили здійснили масові затримання громадян, які опинилися в центрі білоруської столиці.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему