У Голлівуді сценаристи скасували перший страйк за 10 років

страйк у Голлівуді Копирайт изображения Getty Images
Image caption Останній великий страйк сценаристів у Голлівуді був у 2007-2008 роках

Голлівудські сценаристи і представники кіностудій у ніч на вівторок змогли домовитися про скасування страйку через низькі, на думку письменників, відрахування з кінофільмів. Останній великий страйк сценаристів у Голлівуді був 10 років тому і тривав 100 днів.

"Радий повідомити - ми уклали угоду", - повідомив у своєму Twitter сценарист Біллі Рей, який представляє гільдію сценаристів.

"Це не все, чого ми заслуговуємо, але все-таки великий успіх, який допоможе багатьом письменникам. Єдність зробила це можливим", - написав Рей.

Умови угоди не розголошуються.

Останній великий страйк сценаристів був у 2007-2008 роках. Тоді акція тривала 100 днів. Телеканали були змушені повторювати випуски телешоу. За даними Інституту Майкла Мілкена, той страйк коштував економіці штату Каліфорнія 2,1 млрд доларів.

Зараз угода стала результатом тривалих переговорів між гільдією сценаристів і альянсом кіно- і телевиробників, який представляє великі голлівудські студії.

Гільдія сценаристів вимагала значно збільшити фінансування і надати додаткові гарантії для членів профспілки.

В об'єднанні стверджують, що члени організації за останні три роки втратили близько 23% доходів на тлі великих прибутків кінокомпаній. У разі невиконання своїх вимог члени гільдії, яка нараховує 9000 осіб, обіцяли 2 травня почати страйк.

Якби кіно- і телепродюсерам не вдалося домовитися зі сценаристами, страйк у першу чергу позначився б на вечірніх ток-шоу, для яких злободенні жарти придумують команди письменників.

Слідом за цим постраждали б денні телесеріали, але більшість запланованих на найближчі два-три місяці телевізійних комедій і драматичних телешоу вже написані і зняті, кажуть продюсери.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему