Науковці: розмарин може допомогти скласти іспит

rosemary Копирайт изображения Getty Images

Із наближенням сезону іспитів британські науковці провели дослідження, яке показало, що запах розмарину поліпшує пам'ять.

Як свідчать експерименти, учні, що працювали в кімнаті з ароматом розмарину (у формі ефірної олії), показали на 5%-7% кращі результати тестувань на запам'ятовування.

Тестування дорослих продемонструвало схожий результат, каже доктор Марк Мосс з Нортумбрійського університету.

За його словами, це дослідження підтвердило традиційні уявлення про розмарин.

Розмарин здавна асоціювався з пам'яттю, каже він.

Давньогрецькі студенти приходили на іспити в розмаринових вінках, а Офелія в шекспірівському "Гамлеті" каже: "Ось розмарин, це для пам'яті".

Рослинна сила

Дослідження, яке цього тижня презентують на щорічній конференції Британського психологічного товариства, співзвучне з "народною мудрістю" у тому, що розмарин корисний для пам'яті.

Під керівництвом д-ра Мосса та Вікторії Ерл, 40 учнів віком 10-11 років пройшли серію тестів на запам'ятовування. Для цього їх розмістили у двох різних кімнатах - з ароматом розмарину й без нього.

Учні не знали, що мета дослідження - встановити зв'язок між пам'яттю та певним запахом. За словами д-ра Мосса, результати учнів з ароматизованої кімнати виявились на 5-7% кращими.

Це невеличке тестування продовжило тему попереднього дослідження за участю дорослих, яке теж підтвердило зв'язок між розмарином і пам'яттю.

Отже, стверджує д-р Мосс, розмарин впливає як на дорослих, так і на дітей.

Втім, зазначає він, рівень впливу залежить від конкретної людини; деякі люди, схоже, зовсім не відчувають такого впливу.

"Електричні імпульси"

Відчуття запаху в людини дуже потужне, пояснює пан Мосс. Нюхові рецептори відправляють сигнали в мозок, запускаючи ланцюгову реакцію.

У мозку є нейромедіатори, пов'язані з пам'яттю, і саме на них впливають запахи, вважає дослідник.

Він описує це "майже як медикаментозний вплив", коли мозок реагує на вдихання певних речовин.

"Можливо, аромати впливають на електричні імпульси в мозку або ж уможливлюють засвоєння фармакологічно активних речовин у дорослих", - каже він.

Наступним кроком, за його словами, має бути розширення дослідження і "проведення широкомасштабного тестування можливостей застосування ароматів в освіті".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему