У Франції почався другий тур президентських виборів

Вибори у Франції Копирайт изображения Reuters

У Франції відкрили дільниці для голосування у другому турі президентських виборів.

Пан Макрон вважає своїм завданням на посаді президента подальшу дерегуляцію економіки і поглиблення європейської інтеграції у рамках ЄС. Ця програма контрастує із націоналістичними гаслами "Національного фронту" на чолі з Марін Ле Пен.

Після закінчення голосування у другому турі виборів президента Франції, обидва кандидати виступлять на мітингах своїх прихильників.

Тоді результати екзит-полів вже оприлюднять.

Попри принципові політичні та світоглядні розбіжності, обидва кандидати вибрали для мітингів історичні місця Парижа, пов'язані з монархічним минулим Франції. За словами представників їхніх виборчих штабів, ніякого підтексту за цим шукати не варто.

Мітинг пана Макрона пройде на площі перед Лувром, резиденцією французьких королів до другої половини XVII століття, коли Людовик XIV побудував Версаль.

Кандидат вибрав це місце після того, як міська влада відмовила йому в проведенні акції на Марсовому полі перед Ейфелевою вежею через побоювання, що мітингувальники зіпсують газони.

Вид витоптаної трави в самому центрі міста міг би зробити неприємне враження на членів Міжнародного олімпійського комітету, які за тиждень приїдуть інспектувати столицю Франції у рамках розгляду її заявки на проведення Літніх ігор 2024 року.

Площа перед Лувром, де вже встановили сцену, з якої буде виступати пан Макрон, розташована на півдорозі між Площею Згоди, де в 2007 році святкував перемогу Ніколя Саркозі, і Площею Бастилії, місцем святкування Франсуа Олланда в 2012 році.

Марін Ле Пен звернеться до прихильників у мисливському павільйоні імператора Наполеона III у Венсенському лісі на південному сході Парижа.

Адміністрація павільйону відхрестилася від асоціацій із ідеями "Національного фронту", розмістивши на своєму сайті заяву, в якій повідомили, що прихильники Ле Пен "могли б із таким самим успіхом орендувати десятки інших місць у Франції".

Виборчі дільниці закриються о 20:00 за місцевим часом (21:00 за Києвом). Офіційні підсумки голосування оголосять 11 травня, але фактично ім'я переможця стане відомо раніше.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему