Геращенко: закінчується перевірка в'язнів, які не хочуть у "республіки"

геращенко Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Ірина Геращенко сподівається, що верифікація допоможе розблокувати обмін полоненими і заручниками

У понеділок, 15 травня, на зустрічі контактної групи у Мінську мають заслухати звіт про верифікацію в'язнів українських тюрем, яких планують повернути "ЛНР" і "ДНР", але які самі не хочуть туди повертатись.

Про це ВВС Україна розповіла перший віце-спікер парламенту, представник України у гуманітарній підгрупі в Мінську Ірина Геращенко.

Раніше повідомлялось, що українська сторона вимагає повернення понад ста заручників, а самопроголошені "республіки"- близько 600 людей.

Процедура верифікації розпочалась 10 травня.

"У ці дні продовжується процедура верифікації свідчень цих людей, що вони не хочуть повертатись на окуповані території, але хочуть бути звільненими від покарання", - розповіла Ірина Геращенко.

Представниця України вказує, що загалом на підконтрольну бойовикам територію не хочуть повертатись кілька сотень з тих, кого планують повернути "республіки".

За її словами, верифікацію проводить спеціальна група, а її роботу координують представники ОБСЄ.

Копирайт изображения UNIAN

"Там працюють представники офісу омбудсмена і СБУ. Як компроміс, там представлені кілька матерів цих людей, які здійснили злочини і перебувають в ув'язненні в Україні. Це зроблено, щоб до цих списків була довіра", - додала пані Геращенко.

Представники самопроголошеної "ЛНР" заявили, що їхня делегація з трьох жінок поїхала на підконтрольну Києву територію для перевірки охочих не повертатись в "республіки" після звільнення.

Ця процедура відбувається у межах перемовин щодо обміну полоненими та заручниками у форматі "всіх на всіх".

За словами Ірини Геращенко, на засіданні контактної групи у Мінську 15 травня українська сторона сподівається на звіт щодо верифікації, що допоможе розблокувати обмін полоненими.

Скільки полонених?

"У Мінську Україна бореться за звільнення 128 заручників, які перебувають на окупованих територіях", - розповіла ВВС Україна Ірина Геращенко.

За її словами, серед них є військові та цивільні, й за останній місяць їхня кількість зросла.

Копирайт изображения Reuters

При цьому, як стверджує пані Геращенко, представники так званих "республік" не дають точного переліку українських заручників, а з українського списку визнають близько 50.

Українській стороні, за її твердженням, точно відомо про місцеперебування близько 70 людей.

"Інша сторона вимагає, щоб їм передали більше 600 осіб. І ще одна проблема, окрім тих, хто не бажає повертатись, в тому, що з цього переліку близько 60 людей не потрапляють під амністію, бо це тяжкі злочини", - додала Ірина Геращенко.

Обмін заручниками та полоненими у форматі "всіх на всіх" передбачений Мінськими домовленостями.

Новини на цю ж тему