Суд Азербайджану заблокував сайт "Радіо Свобода"

Газета "Азадлиг" Копирайт изображения Getty Images

Суд у Баку заблокував сайт Азербайджанської служби "Радіо Свобода", а також сайти ще чотирьох ЗМІ.

Крім "Свободи" заборонили газету "Азадлиг", а також інтернет-канали "Мейдан ТВ", "Туран ТВ" і "Азербайджан Саат".

За словами кореспондента Азербайджанської служби BBC, ці сайти зможуть продовжувати діяльність під новими доменними іменами, рішення суду стосується лише старих адрес.

Судове рішення ухвалили на основі звернення міністерства транспорту, зв'язку та високих технологій.

У це відомство раніше звернулася генпрокуратура країни: сайти звинувачують у спробах організувати масові заворушення, а також у "деструктивних діях, які спрямовані на порушення суспільної стабільності".

Крім того, влада звинуватила ці сайти у підтримці радикальних релігійних груп і розміщенні забороненої інформації, а також "у підриві інтересів держави і суспільства, які перебувають під охороною закону".

ЗМІ, чиї сайти заборонили, відкидають ці звинувачення

Блокування є остаточним і його можуть зняти лише за рішенням міністерства зв'язку.

Влада Азербайджану почала вживати заходів щодо сайту азербайджанської служби "Радіо Свобода" після публікації журналістського розслідування фінансових операцій, які можуть мати стосунок до сім'ї президента Азербайджану Ільхама Алієва і його близького кола.

Це вже не перший випадок блокування сайтів у країні.

В останні роки в Азербайджані кількох критично налаштованих журналістів заарештовували і ув'язнювали.

Організація Amnesty International констатувала, що в країні стали "частими випадки залякування, утисків і фізичного насильства через репортажі, у яких критикують владу".

Раніше у "Радіо Свобода" не лише заблокували сайт, але й офіс після поліцейського рейду 24 грудня 2015 року. Через це радіостанція закрила офіс.

З квітня 2016 року щодо співробітників і засновників телеканалу "Мейдан" ведуть кримінальне розслідування.

26 грудня 2016 року президент Алієв підписав новий закон, згідно з яким образу глави держави у соціальних мережах вважають кримінальним злочином, який загрожує позбавленням волі до трьох років.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему