Уже в 2018 телефони заряджатимуть усього 5 хвилин?

StoreDot Копирайт изображения StoreDot
Image caption StoreDot - зарядка для смартфонів майбутнього

Смартфони з батареями, які повністю заряджаються за п'ять хвилин, можуть бути доступні споживачам уже в наступному році.

Ця технологія була вперше показана в 2015 році, коли ізраїльський стартап StoreDot продемонстрував свою FlashBattery на CES тек шоу в Лас-Вегасі.

Виконавчий директор компанії Дорон Маєрсдорф сказав BBC, що очікує початку виробництва у 2018 році.

Однак оглядач з питань технологій компанії CCS Insight Бен Вуд висловлює сумніви в реалістичності цих намірів.

Пан Маєрсдорф сказав, що він не може назвати виробників, які зобов'язалися використовувати цю технологію.

У 2015 році він сказав BBC, що батареї його фірми містять матеріали, які дозволяють "нетрадиційні" реакції і незвично швидку передачу іонів від анода до катода - електричний процес, який заряджає батарею.

Дизайн застосовує наноматеріали, які мають дуже маленькі структури, а також - неназвані органічні сполуки.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Кореспонденту BBC ще в 2015 році показали, як це працюватиме

Деякі версії батареї були товщі, ніж у більшості смартфонів того часу, але тепер, як стверджує Маєрсдорф, його продукт готовий до виходу на ринок.

"Ми зарядимо будь-який смартфон за п'ять хвилин", - сказав він.

Він додав, що ця технологія зараз на етапі дослідного виробництва у двох виробників батарей в Азії і що "масове виробництво", як очікується, почнеться в першому кварталі 2018 року.

'Зберігати скепсис'

Пан Вуд, хоч і не переконаний, що запуск виробництва відбудеться так швидко, як про це заявляють розробники, однак визнав, що коли технологія запрацює, це стане поворотним моментом у промисловості.

"Іти на ризики в технології смартфонних батарей може призвести до небажаних наслідків, - сказав він ВВС. - Мій досвід змушує мене зберігати скепсис. Зачекаймо, доки це станеться, перед тим як святкувати".

Він вказав, що, наприклад, будь-який дизайн, який генерує велику кількість тепла, може вплинути на продуктивність батареї.

Проте він додав, що будь-хто, кому вдасться вирішити "проблему батареї", справить неймовірний вплив на побутову електроніку.

Копирайт изображения StoreDot
Image caption StoreDot каже, що може і автомобіль зарядити за 5 хвилин

Також на цю тему

Новини на цю ж тему