Британські лікарні зазнали масштабного кібернападу

Сайт, атакований кіберзлочинцями Копирайт изображения NHS
Image caption Сайт, атакований кіберзлочинцями

Комп'ютерні системи лікарень по всій Великобританії вийшли з ладу - імовірно, в результаті широкомасштабної кібератаки. Національна служба охорони здоров'я повідомляє, що частина медустанов постраждала від "програм-вимагачів".

В роботі електронної системи служби охорони здоров'я сталися перебої. У самій службі заявили, що знають про проблему і намагаються розібратися в її причинах.

У заяві відомства уточнюється, що комп'ютерні системи лікарень були пошкоджені в результаті дії "програм-вимагачів".

"Ця атака була спеціально спрямована на Національну службу охорони здоров'я і торкнулася організації з різних областей", - сказано в заяві. Уточнюється, що атака торкнулася 16 медичних установ.

Збої в роботі системи торкнулися лікарні та медичні установи в Лондоні, Ноттінгемі та інших містах Англії. Деякі медичні установи в цих містах порадили мешканцям тимчасово не звертатися за допомогою - за винятком екстрених ситуацій.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Ось як про наслідки атаки розповів лікар (англійська мова)

Медична служба Дербі заявила, що була змушена відключити всю свою IT-систему через "атаки на безпеку системи".

Серед медичних центрів, роботу яких ускладнили перебої, виявилися дві найбільші лікарні в Лондоні - Royal London Hospital і St Bartholomew's.

"У нас є план дій на випадок глобальних подій, ми дотримуємося його, щоб упевнитися в безпеці наших пацієнтів. Термінова медична допомога надається в довколишніх лікарнях", - повідомили в Barts Health Group, компанії, яка обслуговує ці лікарні.

У Національному кримінальному агентстві Великобританії повідомили, що знають про кібератаку, але утрималися від докладних коментарів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему