ЄС запропонував США обговорити заборону на ноутбуки в салоні літака

Ноутбук в аеропорті Копирайт изображения AFP
Image caption Можливі терміни запровадження заборони на ноутбуки у ручній поклажі поки що не називають

Євросоюз та США хочуть обговорити можливість запровадження заборони на ноутбуки і планшети в салонах літаків, що здійснюють рейси до американських аеропортів.

Фактично, йдеться про поширення заборони, яку раніше було запроваджено стосовно восьми країн Близького Сходу і Північної Африки. Заборону було запроваджено через побоювання, що в електронних пристроях може бути вибухівка, або ж її можуть активувати за допомогою електронного пристрою.

У ЄС наголошують, що жодних рішень наразі не ухвалено.

"Євросоюз запропонував (представникам) США приїхати до Брюсселю наступного тижня для переговорів на політчиному та експертному рівні, щоб разом оцінити потенційні ризики і розглянути подальші кроки", - заявила представниця ЄС.

Раніше комісар Єврокомісії з транспорту Віолета Булк говорила про ризики, що можуть виникнути при здачі великої кількості електронних пристороїв у багажне відділення літаків.

11 травня міністр внутрішньої безпеки США Джон Келлі провів переговори із представниками кількох американських авіакомпаній.

Авіакомпанії утримуються від коментарів, проте, за словами представника однієї з компаній, якого цитує Reuters, влада США схиляється до того, аби запровадити заборону вже найближчим часом.

У березні цього року США запровадили заборону на провезення у ручній поклажі електронних пристроїв пасажирами, які прилітають до США із восьми переважно мусульманських країн Близького Сходу і Північної Африки.

До списку потрапили прямі рейси із 10 аеропортів Йорданії, Єгипту, Туреччини, Саудівської Аравії, Кувейту, Марокко, Катару і ОАЕ.

Ці вимоги також стосуються і пасажирів, які летять до США транзитом через ці аеропорти, незалежно від того, де почалася їхня подорож.

Одночасно аналогічні правила щодо шести країн запровадила і Британія.

Новини на цю ж тему