Папа Римський проголосив святими двох дітей-свідків "чуда у Фатімі"

папа римский Франциск в Фатиме Копирайт изображения AFP/Getty Images
Image caption 12 травня Папа Римський Франциск прибув до Португалії, щоб відвідати містечко Фатіма, де, на переконання католицької церкви, відбулося явлення Діви Марії

Папа Римський Франциск канонізував двох дітей-пастухів, яким 13 травня 100 років тому явилася Діва Марія.

"Ми зараховуємо блаженних Жасінту і Франциско Марто до лику святих", проголосив понтифік під гучні оплески присутніх.

13 травня 1917 року, як стверджує римо-католицька церква, поблизу португальського міста Фатіма трьом дітям-пастухам явилася Богородиця. Вона нібито розповіла їм про майбутні події XX століття. Процедура канонізації третьої дитини - Люсії - триває.

Португалія на час візиту Папи посилила заходи безпеки та ввела прикордонний контроль.

Паломники з'їхалися до Фатіми з різних країн, зокрема і з Китаю, Венесуели та Східного Тимору.

Понтифік також зустрівся з прем'єр-міністром Португалії Антоніо Коста напередодні церемонії.

Копирайт изображения EPA
Image caption Папа також зустрівся з прем'єр-міністром Португалії Антоніо Коста

Заклик до гармонії

У п'ятницю, 12 травня, Папа Римський Франциск прибув з паломницькою поїздкою до Португалії, щоб відвідати містечко Фатіма.

У ці дні там зібралося близько мільйона паломників. Понтифік прибув до Фатіми на вертольоті з Лісабона і ввечері в п'ятницю здійснив поїздку по місту у своєму папамобілі.

У п'ятницю під час вігілії (всеношної) в каплиці, побудованій, як вважається, на місці явлення Діви Марії, понтифік говорив про необхідність гармонії між усіма людьми і застерігав від воїн, які "розривають світ на частини".

Римо-католицька церква стверджує, що Богородиця, яка з'явилася дітям-пастухам - Франциско і Жасінті, а також їхній сестрі Люсії, розповіла їм про майбутню революції в Росії, про закінчення Першої світової війни, про Другу світову війну, а також про замах на Папу.

Франциско і Жасінта померли 1918 року під час епідемії іспанки, яка вразила тодішню Європу.

Обряд зарахування Франциско і Жасінти до лику блаженних (беатифікація), який передує канонізації, відбувся 2000 року за Папи Івана Павла II. Беатифікація Люсії Сантос, яка записала так звані "три таємниці Фатіми", почалася після її смерті у 2005 році і поки що не завершилася.

Три таємниці Фатіми

Копирайт изображения AFP
Image caption Як стверджує римо-католицька церква, 13 травня 1917 року поблизу Фатіми дітям-пастухам - Францішку (в центрі) і Жасінті (праворуч), а також їхній кузині Лусії (зліва) явилася Богородиця

Ці пророцтва записала Люсія через багато років після того, як їй і її кузенам явилася Діва Марія. Лусія провела решту свого життя в монастирі в Коїмбрі. Навколо цих пророцтв й дотепер існує чимало пересудів і суперечок.

Перші дві таємниці були розкриті нею у 1942 році.

  • Перша з них описує жахливе видіння пекла, море вогню, демонів і людських душ;
  • Друга таємниця тлумачиться як передбачення того, що Перша світова війна незабаром скінчиться, а Друга світова війна почнеться за часів правління Папи Пія XI;
  • Богородиця закликала тоді до "навернення Росії", сказавши: "Якщо мої прохання почують, Росія звернеться до Бога і настане мир. Якщо ж ні, то Росія поширить свої помилки на весь світ, спричинюючи війни і переслідування церкви";
  • Запис третьої таємниці Лусія запакувала в конверт, який було передано до Ватикану у 1957 році і відкрито лише у 2000 році;
  • У ній йдеться про ангела, який вимагає каяття, а також Папу та інших священнослужителів, які підіймаються на гору, щоби загинути від куль і стріл солдатів;

Деякі вважають, що повну версію третього пророцтва не довели широкому загалу, і колись Ватикан заявляв, що, можливо, ця таємниця назавжди залишиться закритою.

Католицька Церква офіційно визнала події у Фатімі як диво й одкровення. Їхня мета - сприяти повноцінному життю згідно з вченням Христа.

Папа Іоанн Павло II, поранений турецьким екстремістом 13 травня 1981 року, вважав, що вижив тоді лише завдяки чудодійному втручанню Діви Марії, і що в третій таємниці Фатіми йшлося про замах саме на нього. Папа подарував вийняту з його тіла кулю місту Фатіма. ЇЇ було вмонтовано в корону, що увінчує статую Богоматері, встановлену в цьому місті.

Новини на цю ж тему